Уряд затвердив політику державної власності
Визначено, зокрема, в яких секторах економіки держава повинна зберігати свою присутність
Кабінет Міністрів затвердив політику державної власності, яка спрямована на покращення управління державними активами та залучення інвестицій.
Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Документ є ключовим для впровадження норм закону № 3587-IX про вдосконалення управління держпідприємствами та наближення українського законодавства до стандартів країн з Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР). Зазначається, що Мінекономіки розробляло політику впродовж останніх девʼяти місяців після ухвалення цього закону.
«Політика держвласності визначає роль держави в управлінні держкомпаніями, окреслює, які компанії є стратегічними для країни та які завдання вони повинні виконувати, а також запроваджує високі стандарти корпоративного управління в державному секторі економіки, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко. – Разом з цим документом вперше в Україні запроваджується чітка та прозора політика винагороди для керівників та членів наглядових рад держкомпаній, а також – дивідендна політика. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку».
Політика державної власності передбачає:
- чітке визначення, в яких секторах економіки держава повинна зберігати свою присутність;
- оптимізацію портфеля державних активів. Йдеться про приватизацію чи ліквідацію підприємств, які не є стратегічно важливими для держави;
- впровадження сучасних стандартів корпоративного управління на основі принципів ОЕСР, що серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад;
- критерії обов’язковості утворення наглядових рад;
- плани щодо підвищення ефективності, збереження і підвищення вартості активів;
- правила звітності та визначення цілей діяльності держкомпаній;
- правила організації управління, розподілу функцій і повноважень між органами держави та компаній.
Ухвалення політики держвласності є одним із індикаторів «Плану України для Ukraine Facility» та маяком меморандуму з МВФ.
Після ухвалення політики державної власності наступними кроками буде проведення тріажу – визначення та поділ компаній на ті, що залишаються у державні власності, і такі, що будуть приватизовані чи ліквідовані.
Також відбуватиметься формування наглядових рад в державних компаніях, які підпадають під критерії, та робота над розмежуванням спеціальних обов'язків держкомпаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].