Парламент Південної Кореї скасував дію воєнного стану, введеного президентом
Опозиція, яка має більшість у парламенті, назвала рішення про воєнний стан «неконституційним», на вулицях почалися протести

Президент Південної Кореї Юн Сок Єль оголосив про введення воєнного стану в країні під час телевиступу увечері 3 грудня. Про це повідомило агентство Yonhap.
За його словами, запровадження воєнного стану пов'язане зі спробами опозиції ініціювати процедуру імпічменту проти ключових урядових фігур та чиновників, зокрема, генпрокурора. Президент також згадав урізання бюджету на боротьбу з наркотиками та виплати військовим, через які Південна Корея «стикається з кризою громадського порядку». Президент пообіцяв найближчим часом розібратися з антидержавними силами.
В умовах воєнного стану в країні забороняється політична діяльність, акції протесту, а також обмежується свобода ЗМІ, діяльність яких переходить під контроль уряду.
Однак опозиційна «Демократична партія Кореї» має більшість у парламенті і може скасувати указ президента. Після звернення президента лідер партії Лі Дже Мен закликав прихильників виходити до парламенту в Сеулі – біля будівлі почали збиратися протестувальники.
На вулицях Сеула з'явилася військова техніка, а у небі помітили гелікоптери. Деякі з них приземлилися на дах парламенту, писало агентство AFP. Лідер опозиції Лі Дже Мен звернувся до військових з вимогою не виконувати вимоги воєнного стану, оскільки він «неконституційний».
🇰🇷 | South Korea's UH-60 Black Hawk helicopters over Seoul. pic.twitter.com/qZrB4SxvIM
– Status-6 (Military & Conflict News) (BlueSky too) (@Archer83Able) December 3, 2024
При цьому Хан Дон Хун, лідер консервативної «Партії народної влади», до якої входить і чинний президент, назвав його рішення про воєнний стан «помилковим» і пообіцяв «зупинити його разом із народом».
Сили військового командування, очолювані генералом Пак Ан Су, увійшли до будівлі парламенту, пише Reuters. На фотографіях, опублікованих агентством, видно, як військові намагаються поринути у головну залу парламенту, але проти них застосовують вогнегасники.
Як передає Yonhap, депутати Південної Кореї змогли потрапити до оточеного силовиками парламенту і проголосувати за скасування воєнного стану.
Незабаром Yonhap повідомило, що війська залишають будівлю Національних зборів (парламенту).
Востаннє воєнний стан у Південній Кореї вводився 1979 року – у зв'язку з убивством президента Пак Чон Хі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].