МЗС Чехії заявило про причетність росії до 100 диверсій у Європі
За словами глави британської розвідки, таким чином москва намагається сіяти страх перед наслідками допомоги Україні

росія може бути причетна до ста «підозрілих інцидентів» у Європі протягом 2024 року, заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський перед зустріччю глав МЗС країн НАТО у Брюсселі, передає Euronews.
«Цього року у Європі сталося 500 підозрілих інцидентів. Близько 100 з них – це російські гібридні атак, шпигунства та операцій впливу. Ми маємо надіслати москві чіткий сигнал, що ми цього не потерпимо», – сказав Ліпавський.
За словами глави британської розвідки Річарда Мура, москва поводиться «безрозсудно», проводячи диверсії в Європі.
«Нещодавно ми розкрили разюче безрозсудну кампанію російських диверсій у Європі, навіть незважаючи на те, що путін і його поплічники вдаються до ядерних загроз, щоб сіяти страх перед наслідками допомоги Україні. Така діяльність і риторика є небезпечними і абсолютно безвідповідальними», – заявив Мур.
Зі свого боку, керівник Головного управління зовнішньої розвідки Франції Ніколя Лернер зазначив, що «колективна безпека усієї Європи перебуває під загрозою» через ситуацію в Україні.
Голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль наприкінці листопада заявляв, що акти диверсій у західних країнах, за якими стоїть росія, можуть сприяти тому, щоб НАТО замислилося про застосування статті 5 статуту колективної оборони.
«Широке застосування росією гібридних заходів підвищує ризик того, що НАТО зрештою розгляне можливість застосування статті 5 про колективну оборону. Водночас, нарощування росією військового потенціалу означає, що пряма військова конфронтація з НАТО стає для Кремля одним із варіантів», – сказав він.
У свою чергу, директор служби внутрішньої розвідки Великої Британії MI5 Кен Маккаллум заявляв, що ймовірність диверсій на об'єктах критичної інфраструктури в Європі суттєво зросла, оскільки російські шпигуни намагаються «породити хаос на британських та європейських вулицях».
Збільшення таких спроб він назвав «приголомшливим».
Нагадаємо, у листопаді в Балтійському морі було пошкоджено два телекомунікаційних кабелі, а минулої неділі стався новий розрив інтернет-кабелю між Швецією та Фінляндією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].