МЗС Чехії заявило про причетність росії до 100 диверсій у Європі

МЗС Чехії заявило про причетність росії до 100 диверсій у Європі

За словами глави британської розвідки, таким чином москва намагається сіяти страх перед наслідками допомоги Україні

МЗС Чехії заявило про причетність росії до 100 диверсій у Європі
Ян Ліпавський
фото DR

росія може бути причетна до ста «підозрілих інцидентів» у Європі протягом 2024 року, заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський перед зустріччю глав МЗС країн НАТО у Брюсселі, передає Euronews.

«Цього року у Європі сталося 500 підозрілих інцидентів. Близько 100 з них – це російські гібридні атак, шпигунства та операцій впливу. Ми маємо надіслати москві чіткий сигнал, що ми цього не потерпимо», – сказав Ліпавський.

За словами глави британської розвідки Річарда Мура, москва поводиться «безрозсудно», проводячи диверсії в Європі.

«Нещодавно ми розкрили разюче безрозсудну кампанію російських диверсій у Європі, навіть незважаючи на те, що путін і його поплічники вдаються до ядерних загроз, щоб сіяти страх перед наслідками допомоги Україні. Така діяльність і риторика є небезпечними і абсолютно безвідповідальними», – заявив Мур.

Зі свого боку, керівник Головного управління зовнішньої розвідки Франції Ніколя Лернер зазначив, що «колективна безпека усієї Європи перебуває під загрозою» через ситуацію в Україні.

Голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль наприкінці листопада заявляв, що акти диверсій у західних країнах, за якими стоїть росія, можуть сприяти тому, щоб НАТО замислилося про застосування статті 5 статуту колективної оборони.

«Широке застосування росією гібридних заходів підвищує ризик того, що НАТО зрештою розгляне можливість застосування статті 5 про колективну оборону. Водночас, нарощування росією військового потенціалу означає, що пряма військова конфронтація з НАТО стає для Кремля одним із варіантів», – сказав він.

У свою чергу, директор служби внутрішньої розвідки Великої Британії MI5 Кен Маккаллум заявляв, що ймовірність диверсій на об'єктах критичної інфраструктури в Європі суттєво зросла, оскільки російські шпигуни намагаються «породити хаос на британських та європейських вулицях».

Збільшення таких спроб він назвав «приголомшливим».

Нагадаємо, у листопаді в Балтійському морі було пошкоджено два телекомунікаційних кабелі, а минулої неділі стався новий розрив інтернет-кабелю між Швецією та Фінляндією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло