Американські конгресмени ухвалили оборонний бюджет на 2025 рік без продовження лендлізу Україні – Маркарова
Наступного тижня документ має розглянути Сенат

Палата представників США ухвалила законопроєкт про асигнування на потреби національної оборони на 2025 рік (NDAA), втім у ньому відсутнє положення щодо продовження терміну дії Закону про лендліз для захисту демократії в Україні
Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова.
Вона зазначила, що проєкт закону підтримав 281 конгресмен, проти голосували 140 законодавців (16 республіканців і 124 демократи). Наступним кроком має стати схвалення NDAA Сенатом США, яке очікується наступного тижня, додала вона.
Маркарова наголосила, щодо України документ містить такі основні положення:
- стаття 1303 законопроєкту продовжує заборону використовувати будь-які кошти на дії, що могли б призвести до визнання суверенітету росії над окупованими територіями України;
- стаття 1534 доручає міністру оборони США опрацювати можливість створення Центру передового досвіду з підтримки розробок та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру – сприяння взаємодії Пентагону з іноземними партнерами, у тому числі з Україною, для визначення кращих практик, інструкцій, стандартів і контрольних показників;
- у статті 6411 міститься доручення директору національної розвідки, держсекретарю й міністру фінансів подати до комітетів Сенату й Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, Збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування росією актів міжнародного тероризму. Зазначена доповідь нетаємна, однак може містити таємні додатки.
Також на вимоги торішнього NDAA в оборонному бюджеті на 2025 рік виділяється $300 млн на потреби Ініціативи сприянні безпеці України (USAI).
Маркарова наголосила, що цього року законопроект NDAA, затверджений Палатою представників, не містив положення щодо продовження терміну дії Закону про лендліз для захисту демократії в Україні.
«У консолідованому тексті законопроєкту відповідне положення не включено. Посольство продовжує вести активну роботу із збереження цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроєкті Stand with Ukraine Act», – пише вона.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна одержала черговий транш фінансової підтримки від Сполучених Штатів Америки в розмірі $1,35 млрд у формі гранту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].