Міністри МЗС шести європейських країн пообіцяли Україні «залізні» гарантії безпеки
Зустріч організувала Анналена Бербок, щоб обговорити кроки на випадок, якщо Трамп скоротить військову допомогу Україні

Німеччина та її європейські партнери запевнили Україну в незмінній підтримці та готовності надати їй гарантії безпеки в рамках будь-якої потенційної мирної угоди з росією, пише DW.
«Ми зобов'язуємося надати Україні залізні гарантії безпеки, включно з надійним забезпеченням військової та фінансової підтримки в довгостроковій перспективі», – йдеться у спільній заяві, прийнятій за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Польщі, Італії, Іспанії, Великої Британії та України з новою очільницею європейської дипломатії Каєю Каллас.
Документ, який підписали міністри, назвали Берлінською декларацією.
«Мета всеосяжного, справедливого й міцного миру для України та міцної безпеки для Європи нерозривно пов'язані. Україна має досягти свого», – йдеться в ньому.
Автори заяви наголосили на рішучості «мислити й діяти масштабно» спільно з європейськими та трансатлантичними партнерами задля забезпечення європейської безпеки.
Зустріч організувала міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, щоб обговорити кроки на випадок, якщо обраний президент США Дональд Трамп скоротить військову допомогу Україні після вступу на посаду 20 січня й наполягатиме на припиненні вогню.
Перед початком переговорів Бербок наголосила на єдності європейських країн у тому, що Україні потрібні жорсткі гарантії безпеки. За її словами, це стане «чітким сигналом» для росії.
«Ми відстоюємо безпеку та майбутнє нашого європейського континенту», – наголосила вона.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у свою чергу закликав європейських партнерів продовжувати надавати дипломатичну та військову підтримку Києву у зв'язку зі складною ситуацією на полі бою. Він наголосив, що це також зміцнить позиції України на потенційних переговорах із росією.
Також Сибіга закликав до нових і жорсткіших санкцій проти росії. путін «розуміє лише силу», заявив глава Сибіга. Він висловив сподівання, що спільні зусилля приведуть до «досягнення стратегічної мети – справедливого, всеосяжного та міцного миру в Україні».
Бекграунд. Як повідомлялося, прем’єр Польщі Туск закликав не «спекулювати» щодо миротворчої місії в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].