На жодному з напрямків немає проблем: Сили підтримки ЗСУ про фортифікації
Будівельні роботи здійснюються згідно з загальним планом

Зараз Україна не має проблем із будівництвом фортифікаційних споруд на жодному з напрямків. Військові та обласні адміністрації мають все необхідне.
Про це повідомив заступник начальника управління інженерних військ Командування Сил підтримки ЗСУ Володимир Гусар на брифінгу в Укрінформі.
За словами Гусара, певний час розмови про проблеми з фортифікаціями були. Зараз такої проблеми вже немає. «На сьогоднішній день здійснюється забезпечення всіма необхідними матеріалами як військових частин, підрозділів, які знаходяться на передній лінії, здійснюється будівництво на інших рубежах. І те будівництво, яке здійснюється під керівництвом чи за кошти обласних військових адміністрацій», – розповів військовий.
Він підкреслив, що «всі фортифікації здійснюють згідно з загальним планом».
«Ніхто не вказує командиру, де будувати. Йому визначається напрямок, йому визначаються певні рубежі. Всі рішення щодо будівництва фортифікацій командир приймає на місцевості. Для побудови тих чи інших опорних пунктів складаються відповідні схеми. Ті схеми затверджуються, і відповідно до тих схем здійснюється будівництво», – додав Гусар.
Напередодні Financial Times написало, що українські правоохоронці розслідують ймовірне розкрадання $483 млн – понад 20 млрд грн на будівництві фортифікацій. За інформацією видання було відкрито 30 кримінальних справ.
Більшість оборонних ліній у Донецькій області зведено наприкінці жовтня. А у Дніпропетровській області залишаються проломи, де другу лінію оборони все ще будують, а третю – навіть ще не закладено. Зазначається, що на Дніпропетровщині з листопада 2023 року до листопада 2024-го на фортифікації витратили $7,3 млн. Втім ці кошти не принесли особливої користі, розповіли виданню два чиновники, що брали участь у будівництві в цьому районі. Повідомляється, що інтенсивні роботи почалися близько двох місяців тому.
FT зазначає – інженерні підрозділи настільки виснажені, що відповідальність лягає на місцеву владу, яка використовує піхотні бригади як підрядників, а невелика кількість інженерів контролює роботи на першій лінії оборони. Крім того, багато військових інженерів були перекинуті на передову, оскільки офіційно класифікуються як «тилові підрозділи».
«Якби військових інженерів не відправляли на штурмові операції, а дозволяли б їм фахово виконувати свою роботу, рити траншеї і готувати лінії та кордони, щоб ми могли захищати себе, то все б працювало», – сказав виданню командир штурмового батальйону Станіслав Буніятов.
На пресконференції у вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році на будівництво фортифікаційних споруд третьої лінії оборони спрямували 40 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].