Міністр оборони Італії заявив про готовність відправити миротворчі війська в Україну

Міністр оборони Італії заявив про готовність відправити миротворчі війська в Україну

Проте єдиної позиції щодо миротворців в уряді Італії поки що немає

Міністр оборони Італії заявив про готовність відправити миротворчі війська в Україну
фото DR

Італія готова взяти участь у можливій миротворчій місії в Україні, сказав міністр оборони Італії Гвідо Крозетто під час зустрічі міністрів оборони європейських та північноафриканських держав у Мадриді.

Про це пише агентство Ansa, на яке посилається moscowtimes.eu.

«Я сподіваюся на якнайшвидшу розмову про мир, про миротворчу місію в Україні, а також у Газі та Лівані. Ми готові відігравати цю роль – роль, у якій ми завжди виділялися як нація», – сказав Крозетто в розмові з журналістами.

Втім, єдиної позиції щодо миротворців в уряді Італії немає, зазначає Ansa.

Міністр закордонних справ Антоніо Таяні назвав дискусію про миротворців «передчасною».

«Давайте побачимо, що станеться, коли і якщо війна закінчиться», – сказав він, додавши, що спочатку важливо досягти «справедливого» миру.

Відправлення в Україну європейського миротворчого контингенту для забезпечення режиму припинення вогню підтримує обраний президент США Дональд Трамп, розповіли The Wall Street Journal знайомі із ситуацією джерела.

За їхніми словами, ця ідея обговорювалася на зустрічі Трампа з президентом України Володимиром Зеленським та президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі 7 грудня.

Трамп заявив, що не підтримає вступ України до НАТО і не відправлятиме в Україну американських військових, але хотів би, щоб європейські війська «моніторили» перемир'я, коли і якщо його буде досягнуто.

Чисельність контингенту може становити до 40 тисяч солдатів – такий сценарій, за даними Rzeczpospolita, обговорювали Франція та Польща. Президент Макрон – автор ініціативи щодо відправлення європейських військових до України – у листопаді обговорював її також на зустрічі з британським прем'єром Кіром Стармером.

За даними Le Monde, проти, як і раніше, виступає Німеччина.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло