Постачальники газу з 4 європейських країн просять фон дер Ляєн зберегти його транзит через Україну

Постачальники газу з 4 європейських країн просять фон дер Ляєн зберегти його транзит через Україну

Словацька SPP стверджує, що від продовження транзиту виграють і європейські споживачі, і Київ

Постачальники газу з 4 європейських країн просять фон дер Ляєн зберегти його транзит через Україну
фото Shutterstock

Найбільша словацька компанія – постачальник газу SPP, а також кілька газових компаній з Австрії, Угорщини та Італії підготували звернення до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн із закликом зберегти транзит газу через Україну.

Про це пише Reuters.

«Це важливий голос бізнесу, який безпосередньо відповідає за енергетичну безпеку й економіку регіону, який може зазнати суттєвих економічних збитків у найближчому майбутньому», – прокоментував лист глава словацької SPP Войтех Ференц.

За його словами, від збереження газової інфраструктури в Україні та продовження транзиту газу через цю країну виграють і європейські споживачі, і Київ.

Спільний документ із закликом продовжити транзит російського газу через Україну підписали такі компанії:

  • SPP – Slovenske plynarensky průmysl, a.s.;
  • eustream, a.s.;
  • MOL Hungarian Oil and Gas plc;
  • MVM Zrt;
  • Gas Intensive Societa Consortile a.r.l.;
  • The Federation of Austrian Industries (Industriellenvereinigung);
  • Confederation of Hungarian Employers and Industrialists (BusinessHungary – MGYOSZ);
  • National Union of Employers, Slovak republic.

Як відомо, з 1 січня 2025 року закінчується контракт між російським «Газпромом» та «Нафтогазом України» на транзит газу з росії через Україну до Центральної Європи.

Припинення транзиту може означати проблеми для таких країн, як Словаччина, Чехія, Угорщина та Австрія, оскільки вони, як і раніше, значною мірою залежать від цих постачань.

За даними міністра економіки Словаччини Деніси Сакової, загальна потреба європейських країн і підприємств у російському газі, який мав би надійти транзитом через Україну, становитиме 2025 року близько 15 млрд кубометрів.

Для Австрії проблема менш гостра, оскільки вона змогла налагодити альтернативні постачання блакитного палива через Італію та Німеччину, а газові сховища країни на цей момент заповнені.

Бекграунд. Нагадаємо: голова українського уряду Денис Шмигаль сказав словацькому колезі Фіцо, що Україна готова транспортувати будь-який газ, крім російського. Він подякував усім партнерам у Європі за розуміння того, що рф використовує свій енергоекспорт для фінансування війни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло