Як правильно вибрати вікно* для дому: поради експерта
Партнерський матеріал

Як правильно вибрати вікно* для дому: поради експерта

*склопакети / мансардне вікно / шторку / ролети

Як правильно вибрати вікно* для дому: поради експерта

Вікна – «очі» будинку, зв'язок із зовнішнім світом, провідники світла, тепла та повітря. Від їхнього розташування та якості виробництва залежать комфорт і затишок у приміщенні. Як зробити правильний вибір, на що звернути увагу і чи взагалі існують ідеальні вікна? За відповіддю на це питання Mind звернувся до експерта Сергія Герука, технічного спеціаліста VELUX.

Якість понад усе

Вибір вікон лише на початку здається легким завданням, але що глибше занурюєшся в деталі, ситуація потроху ускладнюється. Розмір, колір, форма – і це ще не всі характеристики. Тож раджу почати з інших, більш суттєвих функцій: енергоефективності, функціональності, захисту від сонця та безпеки загалом.

Вікна – це не просто частина будинку. Часто саме вони «створюють» будинок, тобто роблять його найбезпечнішим та надзвичайно затишним простором. Якісні вікна забезпечують гарний мікроклімат та шумоізоляцію, зберігають тепло, відрізняються міцністю та зручністю. При виборі вікон зверніть увагу на конструкцію склопакету, матеріали рами, додаткові елементи, що покращують функціональність. 

Енергоефективність: на що звернути увагу

Насамперед енергоефективність залежить від конструкції склопакета. Наприклад, двокамерний склопакет забезпечує мінімальні тепловтрати. Він складається з трьох скляних площин, дві з яких мають напилення металу, що покращує теплозбереження.

Товщина склопакету не менш важлива. Якщо відстань між шибками менше 12 мм, ефект теплозбереження втрачається. Саме тому двокамерний склопакет товщиною 24-28 мм зберігатиме тепло так само, як однокамерний склопакет з енергоефективним склом.

На енергоефективність впливає і матеріал конструкції. Якщо дистанційна рамка склопакету зроблена з полімеру, а не металу, енергоефективність такої конструкції вища. Адже полімер не проводить тепло.

Шумоізоляція важлива

Шум заважає зосередитися, спричиняє стрес та порушує сон. В сучасному світі рівень шуму зростає, і це одна з головних проблем мегаполісів. Двокамерний склопакет легко вирішує питання сторонніх звуків. За бажання можна придбати склопакет з підвищеною звукоізоляцією або встановити зовнішню ролету.

Як зробити простір безпечнішим

Навіть не кажучи про загальну безпеку домівки, на жаль, треба пам’ятати про численні обстріли, від яких українці потерпають з перших днів повномасштабної війни. Вже нікому не треба пояснювати, що під час таких атак треба перебувати в укриттях. Якщо ж укриття неподалік немає, доводиться користуватись правилом двох стін. І вікна, що втримають удар, у цій ситуації стануть додатковим і, можливо, ключовим фактором безпеки.

В склопакетах VELUX зовнішня скляна поверхня виготовлена із загартованого скла. Воно міцніше за звичайне в кілька разів, а в разі пошкодження розколюється на уламки, яке не здатні заподіяти шкоду. Також є склопакети із триплексом, в яких дві скляні поверхні склеєні між собою плівкою. При пошкодженні скло не розлітається на шматки, а залишається на плівці.

Додатковим захистом може бути зовнішня ролета, яка приглушує ударну хвилю від вибухів, а влітку захищає від спеки.

Як правильно вибрати вікно* для дому: поради експерта

Затишок та функціональність

Штори на вікнах – не лише справа смаку. Завдяки шторам також можна підвищити енергоефективність та створити кращі умови для життя. Встановити штори можна і на мансардні вікна або вікна для плаского даху.

Для зручності споживачів спеціалістами компанії VELUX були створені штори з дистанційним управлінням та електроприводом. Тож навіть не доведеться тягнутися догори, аби закрити чи відкрити штори. Достатньо лише натиснути кнопку на пульті керування або в мобільному застосунку.

Раніше ми дізнались від експертів VELUX про наступне:
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло