росія почала перекидати ППО із Сирії в Лівію – WSJ
кремль хоче використати лівійського правителя Хафтара, щоб зберегти військово-морську присутність у регіоні

росія виводить передові системи протиповітряної оборони та інше озброєння із Сирії в Лівії, пише The Wall Street Journal з посиланням на американських та лівійських чиновників.
За їхніми словами, таким чином у Кремлі сподіваються зберегти вплив на Близькому Сході після повалення Башара Асада.
Російські вантажні літаки перевезли елементи зенітно-ракетних комплексів С-300 і С-400, включаючи радари, на об'єкти в східній Лівії, які контролює фельдмаршал Халіфа Хафтар, що підтримується москвою.
Також із Сирії було виведено війська, ударну авіацію та зброю, що значно скоротило російську військову присутність у країні. Водночас американський чиновник зазначив, що поки що неясно, чи залишаться системи ППО в Лівії.
Сирійські бази, включаючи порт у Тартусі, який забезпечував росії єдиний прямий вихід у Середземне море, тривалий час служили ключовими пунктами поширення її впливу на Близький Схід і Африку, і навіть хабом для перекидання військ, найманців і зброї.
Тепер Кремль хоче використати Хафтара, щоб утримати позиції та зберегти військово-морську присутність у регіоні, де розташовані бази НАТО. У цій країні вже давно знаходяться найманці ПВК «Вагнер», які мають тісні зв'язки з Хафтаром. Раніше вагнерівці використовували його авіабазу для перекидання найманців та зброї до інших африканських країн.
Проте Захід навряд чи дозволить росії розширити присутність у Лівії. США неодноразово попереджали Хафтара, зокрема через директора ЦРУ Вільяма Бернса, про неприпустимість посилення впливу кремля.
Бази в Лівії не зможуть повністю компенсувати втрачені позиції в Сирії, вважають аналітики. За словами колишнього офіцера ВПС росії Гліба Ірисова, який колись служив на авіабазі Хмеймім, Лівія як пункт дозаправки в Африці сильно обмежить вагу озброєння, що перевозиться.
Бекграунд. Як повідомлялося, Євросоюз вимагає від Сирії позбутися російських баз і ставить це необхідною умовою для початку переговорів між ЄС і лідерами повстанського угрупування ХТШ.
Сирійська нова влада, зі свого боку, вважає, що військова присутність росіян в Сирії «має бути переглянута».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].