Defense Express: «Орєшнік» створено зі старих компонентів на базі ракети «Ярс»
На одній із деталей «Орєшніка» було знайдено серійний номер та дату виробництва — 12 квітня 2017 року

Ракета «Орєшнік», запущена росіянами по місту Дніпро 21 листопада, не є новітньою зброєю, якою її намагався представити путін. Експертиза уламків показала, що деякі частини були виготовлені понад сім років тому.
Як пише український портал Defense Express з посиланням на свої джерела, «Орєшнік» могли зібрати у 2017–2018 роках на базі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) «Ярс», і з того часу він лежав на складі.
На одній із деталей «Орєшніка» було знайдено серійний номер та дату виробництва – 12 квітня 2017 року. Саме цього року росія збиралася розпочати розгортання стратегічного ракетного комплексу РС-26 «Рубєж», який був подальшим розвитком проекту РС-24 «Ярс».
Але у березні 2018 року Міноборони рф відмовилося від планів щодо впровадження Р-26 у свій арсенал і виключило його з держпрограми озброєнь до 2027 року, зосередившись на гіперзвуковому РК «Авангард».
Експерти вважають, що розробку «Орєшніка» розпочали понад 7 років тому, як мінімум у 2010-х, бо 2017-й – це рік виробництва конкретної деталі, яку мали використовувати для готового проекту. Defense Express також звертає увагу, що знайдена деталь має індекс «ЕФІТ 302811.002».
Аналітики пов'язують це маркування з Науково-виробничим центром автоматики та приладобудування імені академіка Пілюгіна (НПЦАП), який входить до «Роскосмосу» та постачає системи управління для ракет «Зеніт», «Протон-М» та розгінних блоків «Фрегат». Це дозволяє припустити, що НПЦАП також оснащує «Орєшнік», який збирається з компонентів МБР «Ярс».
Про те, що «Орєшнік» не можна вважати передовою розробкою, раніше говорив інженер-ракетник, колишній співробітник КБ «Південне» Олександр Кочетков.
За його словами, система є укороченою версією «Ярса» з більшою кількістю боєголовок.
«Бойова ефективність «Орєшнік» без ядерного оснащення вкрай сумнівна – це все одно, що кар'єрним самоскидом піцу розвозити. Точність буде плюс-мінус 100 метрів, а то й гірше, а звичайної вибухівки кожна боєголовка може нести близько 100 кг – те саме, що російська система залпового вогню «Торнадо», яку агресор використовує з початку вторгнення», – наголошував Кочетков.
Раніше у Пентагоні дійшли висновку, що «Орєшнік» є модифікованою версією РС-26 «Рубєж», яку тестували ще в 2011 році.
Міноборони Великої Британії також вважає «Орєшнік» варіантом цієї МБР, зазначаючи, що росія має в своєму розпорядженні обмежений запас таких ракет.
Технічні характеристики «Орєшніка» залишаються невідомими. Однак, якщо припустити, що конструкція ідентична РС-26, то стартова маса ракети може досягати 40-50 тонн, а дальність польоту – 6000 км, зазначає Defense Express.
Бекграунд. Нагадаємо, The Moscow Times із посиланням на 4 джерела писало, що російський удар «Орєшніком» був спеціально розробленим шоу для залякування Заходу. Шоу включало кілька етапів, серед яких брифінг Захарової і виступ путіна на саміті ОДКБ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].