Німецька преса: відсутність критики з боку ЄС візиту Фіцо до путіна вражає
Це створює враження ослаблення підтримки України, пишуть газети, наголошуючи, що Фіцо поїхав «не туди»

Майже повна відсутність критики в Євросоюзі щодо візиту прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до путіна вражає. Врешті-решт, йдеться не лише про енергетичну безпеку одного з держав-членів ЄС, а й про політичне тло, пише німецьке видання Frankfurter Rundschau.
Цей візит посилює враження, що солідарність з окупованою Україною ослаблюється. Це викликає занепокоєння не тільки у Києва, але й у всьому ЄС, оскільки перед обличчям величезних викликів необхідна єдність.
Президент США Дональд Трамп буде намагатися поглибити протиріччя в ЄС, щоб внести розкол.
Це дозволить йому вирішити на свою користь торгові суперечки не тільки з Китаєм, але й з Німеччиною та іншими країнами спільноти, вважає видання.
Газета Leipziger Volkszeitung пише, що самостійні дії Фіцо і угорського прем’єра Віктора Орбана демонструють слабкість Європейського Союзу. Конфлікт між Словаччиною і Угорщиною, Польщею і країнами Балтії несе небезпечний вибуховий потенціал.
Також можна побачити, наскільки ЄС не готовий до зміни влади в Білому домі. Якщо Дональд Трамп спробує неочікуваними кроками добитися припинення вогню з росією, буде потрібен єдиний Євросоюз, який спокійно представляє європейські інтереси. Наразі цього немає, – критично оцінює газета.
Стаття в Sueddeutsche Zeitung стверджує, що більше немає сумнівів у тому, де Фіцо бачить своїх союзників – у москві. Авторка вважає, що після заяви президента Володимира Зеленського про закриття транзиту газу через Україну Фіцо мав би вступити в діалог з українською владою. Тим більше, що в енергетичному кризисі він звинувачує саме Україну.
На думку політичної оглядачки, було б краще, якби Словаччина використала час після вторгнення росії в Україну для пошуку альтернативних джерел енергозабезпечення.
Замість цього Фіцо, звинувачуючи у війні США, НАТО чи «українських фашистів», віддав перевагу звернутися до Кремля. Авторка нагадала, що кілька тижнів тому словацький прем'єр-міністр заявив, що поїде в москву на святкування з нагоди 80-ї річниці закінчення WWII.
Frankfurter Allgemeine Zeitung також наголошує на тому, що Фіцо поїхав «не туди». І не тільки тому, що в інтересах Словаччини було б зменшити залежність від російського газу.
«Було б краще, якби Фіцо обговорював постачання газу з владою в Києві, а не в Кремлі», – коментує експерт.
Хоча Україна не хоче вести справи безпосередньо з агресором, вона, звісно, погодилася б на відносну безпеку власної трубопроводної системи, що забезпечило б транзит газу. Тому Київ відкритий до рішень, в яких треті країни, такі як Азербайджан, беруть участь.
Але «словацький патріот» Фіцо, спілкуючись з кремлем, діє проти інтересів своєї країни. Звинувачення в зраді, висунуті проти нього словацькою опозицією, небезпідставні, підсумовує автор статті.
Бекграунд. Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що «ми пропонували Словаччині компенсацію за втрату російського транзиту». Він звинуватив Фіцо в тіньових домовленостях із путіним.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].