Висока інфляція в Україні протримається до середини 2025 року – НБУ
Ціни зростатимуть темпами вищими за 10% ще принаймні пів року

У листопаді 2024 року річна інфляція Україні зросла до 11,2%.
Про це повідомляє НБУ з посиланням на «Звіт про фінансову стабільність».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Як зазначається у звіті, пришвидшення інфляції насамперед спричинене подорожчанням продовольчих товарів унаслідок літньої посухи та неврожаїв. Здорожчання сировини призвело до підвищення цін на готову продукцію, передусім харчової промисловості. Також бізнес частково відобразив у цінах підвищення вартості електроенергії, зростання витрат на оплату праці та послаблення курсу гривні протягом року.
«Найпевніше, інфляція залишатиметься на двознаковому рівні в першому півріччі наступного року. Інфляційний тиск від здорожчання продовольчих товарів очікувано послабиться після надходження на ринок продукції нового врожаю», – йдеться в документі.
За прогнозом НБУ, зниженню інфляції сприятимуть також ефекти високої бази порівняння 2024 року, стійкість енергетичного сектору й очікуване зниження цін на енергоресурси на світовому ринку. Натомість надалі тиснутиме на ціни зростання виробничих витрат, передусім на оплату праці внаслідок підвищення зарплат і дефіциту кадрів.
«До цілі 5%, за прогнозом НБУ, інфляція повернеться лише у 2026 році», – йдеться в огляді.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що оптові ціни виробників промислової продукції в листопаді 2024 року проти листопада минулого року зросли на 24,1%. Ціни в межах України зросли на 24,8%, за межі України – на 15,7%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.