Висока інфляція в Україні протримається до середини 2025 року – НБУ

Висока інфляція в Україні протримається до середини 2025 року – НБУ

Ціни зростатимуть темпами вищими за 10% ще принаймні пів року

Висока інфляція в Україні протримається до середини 2025 року – НБУ
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

У листопаді 2024 року річна інфляція Україні зросла до 11,2%.

Про це повідомляє НБУ з посиланням на «Звіт про фінансову стабільність».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Як зазначається у звіті, пришвидшення інфляції насамперед спричинене подорожчанням продовольчих товарів унаслідок літньої посухи та неврожаїв. Здорожчання сировини призвело до підвищення цін на готову продукцію, передусім харчової промисловості. Також бізнес частково відобразив у цінах підвищення вартості електроенергії, зростання витрат на оплату праці та послаблення курсу гривні протягом року.

«Найпевніше, інфляція залишатиметься на двознаковому рівні в першому півріччі наступного року. Інфляційний тиск від здорожчання продовольчих товарів очікувано послабиться після надходження на ринок продукції нового врожаю», – йдеться в документі.

За прогнозом НБУ, зниженню інфляції сприятимуть також ефекти високої бази порівняння 2024 року, стійкість енергетичного сектору й очікуване зниження цін на енергоресурси на світовому ринку. Натомість надалі тиснутиме на ціни зростання виробничих витрат, передусім на оплату праці внаслідок підвищення зарплат і дефіциту кадрів.

«До цілі 5%, за прогнозом НБУ, інфляція повернеться лише у 2026 році», – йдеться в огляді.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв,  що оптові ціни виробників промислової продукції в листопаді 2024 року проти листопада минулого року зросли на 24,1%. Ціни в межах України зросли на 24,8%, за межі України – на 15,7%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло