Apple хоче самостійно захищати свої інтереси в антимонопольному розслідуванні проти Google

Apple хоче самостійно захищати свої інтереси в антимонопольному розслідуванні проти Google

Сторона звинувачення має намір вимагати від Google продаж браузера Chrome та, ймовірно, операційної системи Android

Apple хоче самостійно захищати свої інтереси в антимонопольному розслідуванні проти Google
фото Shutterstock

Розпочате американськими регуляторами розслідування щодо корпорації Google, яка підозрюється у зловживанні своїм становищем на ринку пошукових систем, може призвести до перегляду існуючих угод з партнерами, серед яких є і Apple.

Виробник «айфонів» ризикує втратити десятки мільярдів доларів щорічних відрахувань Google, тому готується самостійно захищати свої інтереси в суді проти Google.

Джерело. Про це пише Reuters.

Сторона звинувачення має намір вимагати від Google кроків до відновлення конкуренції у сфері інтернет-пошуку, серед яких продаж браузера Chrome та, ймовірно, операційної системи Android.

При цьому в матеріалах слідства вказано, що тільки в 2022 році Apple отримала від Google приблизно $20 млрд за використання пошукової системи Google як інструменту за замовчуванням.

За словами представників Apple, компанія не збирається створювати свій власний пошуковий інструмент для конкуренції з Google незалежно від збереження виплат з боку останньої або їх припинення за рішенням суду.

За інформацією Reuters, представники Apple подали до суду клопотання про свою участь у слуханні у справі Google, оскільки перша з компаній не впевнена, що друга зможе достатньо ефективно захистити інтереси свого партнера.

Відповідно, Apple залежить від Google у цій сфері не лише у фінансовій сфері, а й суто технічно. Apple готова надати суду показання свідків.

На думку компанії, Google зараз стикається з тиском, покликаним призвести до поділу свого бізнесу, і в таких умовах не може адекватно представляти інтереси Apple. Тому остання змушена наполягати на присутності в суді своїх представників.

Нещодавно Google запропонувала суду переглянути свої угоди з розробниками браузерів, виробниками мобільних пристроїв і операторами бездротового зв’язку. Компанія готова і далі платити Apple та Mozilla за використання свого пошуку за замовчуванням, але тепер не буде вимагати ексклюзивності.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло