Apple на території росії активно видаляє VPN-сервіси і застосунки опозиційних ЗМІ

Apple на території росії активно видаляє VPN-сервіси і застосунки опозиційних ЗМІ

В компанії назвали це «турботою про принципи демократії»

Apple на території росії активно видаляє VPN-сервіси і застосунки опозиційних ЗМІ
фото Shutterstock

Apple пояснила видалення додатків незалежних ЗМІ та VPN-сервісів з App Store в росії необхідністю дотримання місцевих законів та прагненням продовжувати надавати свої послуги на території країни.

В офіційній відповіді на запит організації «Репортери без кордонів» представники Apple заявили, що їхні дії зумовлені як юридичними обмеженнями, так і наміром «підтримувати демократичні принципи», пише The Moscow Times.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Невиконання вимог закону може призвести до того, що Apple більше не зможе підтримувати App Store або розповсюджувати контент у цій країні. Уряд США заохочує компанії підтримувати доступність послуг для російського населення, вважаючи, що наявність цих послуг потрібна для підтримки демократичних принципів», – пояснили в корпорації.

Apple також відкинула звинувачення в активному видаленні VPN-застосунків.

Компанія регулярно виконує вимоги російської влади щодо видалення з магазину застосунків незалежних ЗМІ. Серед них – «Радіо Свобода» та проекти «Сибір.Реалії» і «Північ.Реалії».

Також з майданчика Apple були видалені матеріали The Insider, «Медузи», «Ехо Москви», «Російської служби ВВС» та «Холоду». Це сталося після претензій з боку «Роскомнадзора».

В 2024 році Apple почала активно видаляти і VPN-сервіси. Тільки за два літні місяці Apple видалила з російського App Store 60 VPN-застосунків, збільшивши загальну кількість до 98. VPN-сервіси дозволяють користувачам обходити блокування незалежних медіа і є основним для росіян способом доступу до заблокованих ресурсів.

У вересні 28 організацій, включаючи правозахисні об'єднання, медіа та розробників VPN-застосунків, звернулися до Apple із закликом припинити виконання пов'язаних із цензурою вимог російської влади.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло