Опитування The Guardian: серед європейців значно впала кількість тих, хто хоче підтримувати Україну до перемоги
Більшість впевнені, що загальна допомога Україні була недостатньою. Однак при цьому мало хто вважає, що саме їхня країна має збільшити підтримку

У європейських країнах готовність підтримувати Україну до перемоги у війні з росією різко впала за останній рік. Натомість все більше прихильників ідеї закінчити війну шляхом переговорів, навіть якщо це передбачає віддати окуповані українські території москві.
Джерело. Про це свідчить опитування YouGov, яке проводилося у грудні у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Швеції, Данії та Великій Британії, і на яке посилається The Guardian.
Зокрема, у Швеції частка охочих підтримувати Україну «до перемоги» знизилася з рівня вище 60% на початку 2023 року до 50% зараз.
У Данії таких залишилося 40%, хоча два роки тому було понад 50%.
У Британії з 50% цей показник опустився до 36%, у Німеччині з 40%– до 28%, в Іспанії – до 25%, у Франції – до 23%, а в Італії він зараз становить лише 15%.
При цьому в останніх чотирьох країнах більшість виступає за закінчення війни навіть за умови здачі українських територій росії: 43% у Франції, 45% у Німеччині, 46% в Іспанії та 55% в Італії.
У всіх семи країнах не користується успіхом ідея збільшити допомогу Києву, обсяги якої до кінця жовтня поточного року досягли $200 млрд і перевищили український ВВП ($178 млрд Світового банку на 2023 рік).
Так, в Італії за збільшення допомоги виступили лише 11% опитаних, у Франції – 14%, в Іспанії та Данії – 17%, у Німеччині та Великій Британії – 21%, у Швеції – 29%.
У п'яти з цих країн найбільше опитаним подобається варіант (від 28% до 48%) підтримки Києва у поточних масштабах. Але в Німеччині (35%) та Італії (39%) більшість опитаних висловилися за скорочення допомоги.
Серед європейців також поширена думка, що обраний президент США Дональд Трамп відмовиться від підтримки України після своєї інавгурації 20 січня.
Респонденти також розділилися щодо мирного врегулювання, яке залишило б під контролем росії окуповані частини України. Більшість жителів Швеції (57%), Данії (53%) та Великої Британії (51%), а також Іспанії (43%) відповіли, що вони негативно сприймуть таку угоду. У Франції так сказали 37% опитаних, у Німеччині та Італії – 31%.
«Близько 66% данців, 63% шведів та іспанців, 59% британців, 53% німців та італійців та 52% французів впевнені, що загальна допомога Україні була недостатньою. Однак при цьому мало хто вважає, що саме їхня країна має збільшити підтримку», – пише The Guardian.
Число тих, хто підтримує Україну, знизилося і в США. За даними опитування соціологічної служби Gallup, проведеного 4–15 грудня, частка прихильників якнайшвидшого завершення конфлікту, навіть якщо задля цього доведеться поступитися територією, серед американців зросла на 19% – до 50% (у серпні був 31%). 48% опитаних вважають, що США мають продовжувати допомагати Україні відвойовувати свої землі, навіть якщо це призведе до затягування воєнного конфлікту. Влітку таких було 66%.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні виборів у Німеччині опитування показало, що кандидатка на посаду канцлера від «Альтернативи для Німеччини» набирає найбільше голосів серед німців. Вайдель виступає за вихід ФРН з Євросоюзу і зближення з росією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].