Державний оператор тилу хоче посилити вимоги до учасників закупівель

Державний оператор тилу хоче посилити вимоги до учасників закупівель

Також планують запровадити контроль за виробництвом

Державний оператор тилу хоче посилити вимоги до учасників закупівель
Фото: АрміяInform

Державний оператор тилу (ДОТ) має намір окрім цінових критеріїв запровадити низку кваліфікаційних вимог для учасників закупівель у 2025 році. Йдеться зокрема про локалізацію виробництва та контроль виробничого процесу.

Про це пише Інтерфакс-Україна посилаючись на пресслужбу закупівельної агенції.

У ДОТ вважають, що посилення вимог до учасників тенедерів дозволить уникнути закупівель неякісної продукції. Раніше Mind писав, що підприємтво із Кривого Рогу поставило армії 20 000 неякісних спальників за 30 млн грн. 

Серед запланованих вимог: наявність матеріально-технічної бази; кваліфіковані працівники; підтвердження аналогічного досвіду; фінансова спроможність учасників.

Також передбачається запровадити контроль над виробничим процесом із обов'язковим графіком виробництва, з чітко визначеними 8-ма контрольними точками.

«Це забезпечить ДОТ можливість моніторингу виконання договірних зобов'язань на кожному етапі. У разі затримки виконання кожної контрольної точки більш ніж на п'ять робочих днів без об'єктивних причин можуть застосовуватися оперативні заходи, зокрема, часткове або повне розірвання договору», – пояснили в агенції.

Раніше представники легкої промисловості оприлюднили ситуацію із закупівлею неякісних товарів для ЗСУ – зимових маскувальних костюмів, термобілизни. Зазначалося, що компанії перемагали у тендерах завдяки найнижчій ціновій пропозиції. Водночвс вони не мали власних виробничих потужностей, що в результаті призвело до постачання неякісної продукції.

При цьому представники галузі наголошували: українська легка промисловість готова повністю забезпечити потреби в цій продукції.

Мінекономіки в жовтні повідомило про підготовку змін до постанови №1275 (про оборонні закупівлі в період воєнного стану), у яких буде визначено обов'язкове застосування критерію оцінки локалізації виробництва (25%), зокрема для товарів легкої промисловості та прогнозувало її ухвалення орієнтовно через два місяці.

Водночас гендиректор ДОТ Арсен Жумаділов наголошував, що ухвалення цієї постанови бажано синхронізувати з планом проведення електронних закупівель на 2025 рік.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що у наступному році на закупівлю тилового майна для ЗСУ передбачено 67 млн грн. На половину цієї суми вже оголосили тендери. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло