Financial Times: росія розробила план війни з Японією і Південною Кореєю з ударами по цивільній інфраструктурі
Згідно з витоком секретних файлів, список містить 160 об'єктів, таких, як військові бази, а також енергетика, дороги, мости, заводи

Британська газета Financial Times розповіла про російські секретні документи, що потрапили в її розпорядження, що описують плани на випадок війни з Японією та Південною Кореєю. Зокрема, росіяни склали докладний список цілей для ураження, включно з атомними електростанціями та об'єктами цивільної інфраструктури.
Про це видання дізналося із секретних документів 2013–2014 років, наданих західними джерелами.
Згідно з витоком із 29 секретних військових файлів, список містить 160 об'єктів, таких, як дороги, мости, заводи, а також командні пункти та військові бази.
У списку – перелік потенційних цілей у Японії та Південній Кореї; перші 82 пункти у списку – це військові за своїм призначенням об'єкти (штаби та командні центри армій цих країн, станції радіолокації, авіа- та військово-морські бази).
Але далі йдуть цивільні об'єкти, у тому числі 13 електростанцій у Японії, зокрема атомні комплекси в японському Токаї та хімічні заводи в південнокорейському Пусані, нафтопереробні заводи, тунелі, мости в Південній Кореї, також передбачається вразити металургійний комплекс і хімічні заводи, пише FT.
Серед об’єктів, зокрема, – японський тунель Канмон і південнокорейський металургійний завод Pohang.
Документи містять деталі застосування неядерних крилатих ракет Х-101. Один із сценаріїв описує атаку на японську радарну базу в Окусіріто з використанням 12 ракет, випущених з важкого бомбардувальника Ту-160.
Ще один документ згадує місію з перевірки протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї 24 лютого 2014 року. Згідно з досьє, пара важких бомбардувальників Ту-95 вилетіла з бази командування дальньої авіації в Українці на Далекому Сході і за 17 годин облетіла обидві країни, щоб зафіксувати дії у відповідь.
У документах, які бачила FT, зазначається, що в разі будь-якої війни з НАТО росія буде вразлива зі сходу, насамперед з боку Японії та Південної Кореї, які мають союзні договори із США, аналогічні до НАТО.
Плани 2013–2014 років передбачали удари по більшості цілей крилатими ракетами Х-101 у неядерному оснащенні, які зараз широко застосовуються росією в Україні. Експерти, опитані газетою, сказали, що досвід війни в Україні показав, що російське командування переоцінювало можливості цих ракет і їх невразливість для ППО.
Бекграунд. Нагадаємо: Японія передасть Україні $3 млрд доходів від заморожених російських активів. За словами Зеленського, Токіо обіцяє Києву додаткову допомогу на обладнання для енергетичної галузі та будівництво укриттів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].