У Придністров'ї через дефіцит російського газу зупинилася промисловість – Reuters
Винятком стали лиш виробники продуктів харчування

Припинення постачання російського газу до сепаратистського Придністров’я, яке відбулося напередодні, призвело 2 січня до закриття всіх промислових підприємств у регіоні, окрім виробників продуктів харчування.
Про це повідомляє Reuters.
Як пише видання, невизнане Придністров’я, з населенням близько 450 000 осіб, зазнало проблем після припинення постачання російського газу до Центральної та Східної Європи через Україну.
«Всі промислові підприємства простоюють, за винятком тих, що виробляють продукти харчування – тобто безпосередньо забезпечують продовольчу безпеку Придністров'я», – сказав Сергій Оболоник, перший віцепрем'єр-міністр регіону, в інтерв'ю місцевому телеканалу новин.
«Поки що рано судити про те, як розвиватиметься ситуація... Проблема настільки масштабна, що, коли її не розв'язати, через якийсь час ми вже матимемо незворотні зміни, тобто підприємства втратять можливість запуску», – додав він.
«Президент» Придністров'я Вадим Красносельський заявив, що запасів газу в регіоні, ймовірно, вистачать на 10 днів обмеженого споживання в північних районах і приблизно на 20 днів – на півдні. За його словами, головна електростанція регіону перейшла з газу на вугілля й зможе забезпечувати населення електроенергією в січні та лютому.
Раніше росія постачала до Придністров'я приблизно 2 млрд кубометрів газу щорічно, зокрема для електростанції, яка також забезпечувала електроенергією всю Молдову. Зараз понад 60% електроенергії Молдова імпортує із сусідньої Румунії.
Видання повідомляє, що європейські країни, такі, як Словаччина та Австрія, підготувалися до можливих перебоїв, забезпечивши альтернативні джерела постачання газу. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Європа значно знизила залежність від російських енергоносіїв, збільшивши імпорт трубопровідного газу з Норвегії та ЗПГ із США й Катару.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія почала скорочувати потік газу через Україну до Європи. Після закінчення транзиту Київ втратить близько $800 млн на рік, водночас «Газпром» втратить $5 млрд щорічної виручки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].