Для завершення будівництва Хмельницької АЕС потрібно щонайменше 9000 співробітників – глава «Енергоатому»
Частина працівників стали військовими, 3000 осіб зрадили Україну, підписавши контракти з «Росатом», і ще 2000 – виїхали за межі України

Проєкти завершення будівництва та спорудження нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС потребуватимуть додатково 9000 співробітників і набору нового персоналу.
Про це повідомило АТ «НАЕК «Енергоатом» із посиланням на главу компанії Петра Котіна.
«Усе залежатиме, як швидко буде можливість розгорнути ці великі проєкти. Тому що будівництво таке, яке планує Хмельницька АЕС, воно вимагає додатково 9000 осіб. Тому, звичайно, людей потрібно буде додатково набирати, ми працюємо над цим», – пояснив він в ефірі телемарафону «Єдині новини» наприкінці минулого тижня.
Як зазначив Котін, «Енергоатом» для поповнення компанії кадрами з метою реалізації великих проєктів організував роботу з вищими навчальними закладами України, де готують майбутніх фахівців. НАЕК також реалізує програми з усіма політехнічними університетами України, щоб фінансувати найкращих викладачів і студентів.
За інформацією Котіна, персонал атомної енергогенерувальної компанії з початку повномасштабної війни скоротився з 35 тис. до близько 30 тис. осіб. При цьому майже 1000 осіб стали військовими й пішли захищати Україну, також є 3000 осіб, які зрадили Україну, підписали контракти з «Росатом» і залишилися на Запорізькій атомній станції. Ще 2000 осіб виїхали за межі України.
«На території України перебувають близько 5000, вони всі працевлаштовані в нас, відповідно в наших інших підрозділах. Тому ці частини колективу зберігаємо й також працюємо над припливом нових кадрів», – зазначив Котін.
Як повідомлялося, «Енергоатом» планує добудувати на ХАЕС енергоблоки №3 і №4 з реакторами радянської технології ВВЕР-1000, а також реалізувати в перспективі проєкти спорудження енергоблоків №5 і №6 з реакторами американської Westinghouse.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на розгляді у Верховній Раді перебуває законопроєкт №11146 про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. В уряді пафосно називають цей документ «будівництвом найбільшої атомної станції в Європі». Проте проєкт закону вже зазнав значної критики й викликає безліч запитань без відповідей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].