Американські компанії сплатили понад $1 млрд у бюджет росії за 2023 рік – KSE
Найбільше податків сплатила компанія Philip Morris International

Американські компанії, які продовжують вести бізнес в росії, за підсумками 2023 року сплатили $1,2 млрд податків. Цей податковий внесок робить США найбільшим платником іноземних податків на прибуток росії.
Про це повідомив Newsweek з посиланням на дані агітаційної групи B4Ukraine та Інституту Київської школи економіки (KSE).
Наголошується, що другим за величиною джерелом сплати податків стали німецькі компанії, які заплатили до російського бюджету $693 млн податків із прибутку. На третьому місці – Австрія, компанії якої сплатили до бюджету росії $579 млн.
За даними видання, до десятки найбільших американських платників податків увійшли:
- тютюнова компанія Philip Morris International ($220 млн);
- корпорація з виробництва напоїв PepsiCo ($135 млн);
- кондитерська компанія Mars ($99 млн);
- виробник товарів для здоров'я, засобів особистої гігієни, засобів для чищення та ін. Procter & Gamble ($67 млн);
- кондитерська Mondelez ($62 млн);
- інвестиційний банк Citigroup ($53 млн);
- сільськогосподарська компанія Cargill ($50 млн);
- фармацевтична Johnson & Johnson ($42 млн);
- дистриб'ютор напоїв Coca-Cola Hellenic ($34 млн);
- нафтосервісна Weatherford ($32 млн).
Колишній посол США в росії, професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі виданню заявив, що вважає рішення деяких американських компаній залишитися в росії ганебним.
«Це абсолютно ганебно, що американські компанії вирішили залишитися в росії та субсидувати варварську війну путіна в Україні. Сподіваюся, акціонери цих компаній активніше замисляться про доцільність та моральний аспект [непрямого] фінансування різанини мирних жителів України. Ще не пізно вчинити правильно».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія заробила $188 млрд за допомогою «тіньового» флоту за 2023 рік. ГУР ідентифікувало та розсекретило понад 200 танкерів «тіньового» флоту.
Разом з тим Україна впевнено перемагає в економічній війні з росією. Українська економіка адаптувалася до війни, прогнозуючи зростання ВВП у 2024-2025 роках.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].