Вучич: США вимагають від Сербії повного виведення російського капіталу з сербської нафтової компанії NIS
Белград має намір звернутися до адміністрації Трампа з проханням пом'якшити санкції щодо NIS

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що США вимагають повного виведення російського капіталу із сербської нафтової компанії NIS.
Джерело. Про це він заявив, виступаючи перед журналістами, передає RTS.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За його словами, американська сторона не приймає часткової присутності російської частки, включаючи 49% або менше.
«У нас є термін – 45 днів, до 25 лютого, щоб завершити всі операції», – підкреслив Вучич.
Сербський президент нагадав, що компанія NIS була продана російській «Газпром нефти» урядом Сербії у 2008 році. З того часу вона стала значним джерелом доходів для сербського бюджету та відіграла ключову роль у реалізації численних проектів у країні.
За словами Вучча, Белград має намір звернутися до адміністрації Дональда Трампа, який повернеться до Білого дому 20 січня, з проханням переглянути чи пом'якшити рішення щодо санкцій щодо NIS.
Компанія NIS потрапила під вторинні санкції США 10 січня через зв'язки з «Газпром нефтбю».
«Газпром» володіє 56,15% акцій NIS, тоді як 29,87% залишаються у власності Сербії.
Раніше Вучич заявляв про готовність Белграда викупити російську частку, яка оцінюється приблизно в 700 млн євро. Однак він висловив побоювання, що американська адміністрація може мати питання стосовно того, як російська сторона розпорядиться отриманими коштами.
NIS – провідна енергетична компанія на Балканах, яка здійснює розвідку та видобуток нафти та газу як у Сербії, так і за її межами – у Румунії та Боснії та Герцеговині. Компанія володіє нафтопереробним заводом у Панчевому, розташованому недалеко від Белграда, та керує мережею з більш ніж 400 автозаправних станцій.
10 січня під санкції США потрапили не лише NIS, а й понад два десятки дочірніх компаній «Газпром нафти» та «Сургутнафтогазу». До чорного списку увійшли також компанії з Казахстану, Таджикистану та Киргизії.
Бекграунд. Нагадаємо, Сербія оголосила про розірвання контрактів на російську зброю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.