Сербія оголосила про розірвання контрактів на російську зброю

Сербія оголосила про розірвання контрактів на російську зброю

Минулого року замість літаків виробництва рф Белград придбав 12 французьких Rafale за 2,7 млрд євро

Сербія оголосила про розірвання контрактів на російську зброю
Багатоцільовий винищувач Rafale у польоті
Фото: Dassault Aviation

Сербія розірвала низку контрактів на закупівлю російської зброї, яку купувала ще з часів СРСР.

Джерело. Про це в інтерв'ю газеті Novosti повідомив начальник генерального штабу республіки Мілан Мойсилович, передає The Moscow Times.

За його словами, причиною такого рішення стали санкції проти москви.

«Коли йдеться про постачання озброєнь з російської федерації, то зараз це фактично неможливо, – сказав Мойсилович. – Ми намагаємося по дипломатичних каналах знайти вирішення ситуації, що склалася. Ми припинили низку контрактів, а деякі відклали, сподіваючись, що ситуація в міждержавних відносинах на глобальному рівні нормалізується».

За словами глави Генштабу, сербська армія поки що має можливість купувати запчастини для техніки радянського та російського виробництва, оскільки вони випускаються у багатьох країнах світу за ліцензією. Однак нову техніку одержати з росії вже неможливо.

У серпні минулого року Сербія вирішила відмовитися від закупівлі нової партії російських винищувачів, яка обговорювалася з 2021 року. Замість літаків виробництва рф Белград придбав 12 французьких Rafale за 2,7 млрд євро, якими планує замінити старий парк російських МіГ-29.

Ця угода ознаменує початок радикальної перебудови сербських ВПС, визнав Мойсилович: потрібна буде перепідготовка пілотів, реорганізація військової інфраструктури, а також інші «складні приготування».

Вибір на користь французьких винищувачів був зроблений, оскільки вони «нададуть необхідні можливості ВПС у довгостроковій перспективі», наголосив голова сербського Генштабу.

Слідом за Сербією від закупівлі нової зброї в росії практично відмовилася Індія – головний покупець російської зброї з радянських часів, розповідали джерела Bloomberg у Нью-Делі. За їхніми словами, плани щодо спільної розробки та виробництва вертольотів та сучасних винищувачів були відкладені, а пропозиція Москви про оренду атомного підводного човна для навчання індійського екіпажу відхилена.

Через війну низка контрактів на постачання російської зброї за кордон була зірвана, визнавав у серпні минулого року глава «Ростеху» Сергєй Чемезов.

За підрахунками SPIRI, експорт озброєнь росії впав на 53% у 2019-2023 роках порівняно з попереднім 5-річним періодом. В результаті частка росія відкотилася з другого на третє місце у переліку найбільших світових постачальників зброї. На друге місце вийшла Франція, яка наростила експорт на 47% за п'ять років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло