Україна завершує підготовку до переговорів про «промисловий безвіз» – Шмигаль
За словами прем’єра, наразі залишилося ухвалити один законопроєкт, який уряд планує подати до Верховної Ради найближчим часом

Найближчим часом Кабінет Міністрів планує завершити всю внутрішню підготовку до переговорів про підписання «промислового безвізу» з Європейським Союзом.
Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, залишилося ухвалити один законопроєкт, який уряд планує подати до Верховної Ради найближчим часом. Після цього Україна зможе перейти до офіційного процесу укладання угоди.
«Промисловий безвіз» – це унікальний інструмент підтримки українського бізнесу та інтеграції в європейську економіку, який передбачає взаємне визнання сертифікації продукції. Це збільшить можливості для експорту та зменшить бюрократію і час, необхідний для того, аби український товар потрапив на європейський ринок», – пояснив Шмигаль.
За його словами, однією з причин такого успіху став «економічний безвіз», коли більшість українських товарів потрапляють до ЄС без мита, тарифів і квот. Уряд хоче обговорити з ЄС його продовження та закріпити на постійній основі через зміну Угоди про асоціацію.
Також із ЄС говоритимуть про продовження «транспортного безвізу», завдяки якому українським автомобільним перевізникам більше не потрібні спеціальні дозволи. Торік експорт автомобільним транспортом сягнув уже понад 10 млн тонн на суму $14,7 млрд. Це на 5% більше проти 2023 року.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що статус кандидата на вступ до ЄС відкриває нові можливості для українського бізнесу. Одна з них – «промисловий безвіз», або Угода ACAA, яка передбачає усунення технічних бар’єрів у торгівлі промисловою продукцією між Україною та ЄС. Сторони йшли до цієї події майже 18 років. Після підписання угоди українські виробники зможуть маркувати свою продукцію знаком СЕ, а також безперешкодно продавати її у країнах ЄС без додаткової сертифікації. Потенційно угода АСАА може охопити до п’ятої частини українського експорту в Європейський Союз. Крім цього, українській продукції, визнаній ЄС, буде легше вийти й на інші глобальні ринки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].