Десятки нафтових танкерів зупинилися після оголошення санкцій США проти тіньового флоту рф – Reuters
Вони кинули якір біля берегів Китаю та росії

Щонайменше 65 нафтових танкерів кинули якір у різних місцях, зокрема біля узбережжя Китаю та росії після того, як 10 січня США оголосили про новий пакет санкцій.
Про це пише Reuters.
П’ять із цих танкерів перебували поблизу китайських портів, ще сім – стояли на якорі біля Сингапуру, а решта залишалися неподалік рф – у Балтійському морі та на Далекому Сході.
У п’ятницю Міністерство фінансів США запровадило санкції проти російських нафтовидобувних компаній «Газпром нєфть» і «Сургутнєфтегаз», а також проти 183 суден, які транспортували російську нафту. Метою цих санкцій є обмеження доходів, що використовуються москвою для фінансування війни проти України.
Варто зауважити, що відповідні санкції почнуть діяти з 12 березня.
«Зупинення торгівлі цими танкерами підсилює тиск на судна, які вже постраждали від попередніх санкцій США. Це також стосується ще 25 нафтових танкерів, які стояли в різних місцях, зокрема поблизу іранських портів і Суецького каналу», – зазначається в публікації.
Деякі порти почали діяти ще до запровадження цих санкцій, що посилило ситуацію. Минулого тижня китайська Shandong Port Group заборонила доступ у свої порти танкерам, які підпадають під санкції США.
Аналітики оцінюють, що приблизно 10% світового нафтового танкерного флоту наразі перебуває під санкціями США.
Це сприяє зростанню ставок на танкери, оскільки судна, що не перебувають під санкціями, користуються значним попитом.
За ринковими даними, середній денний дохід супертанкерів зріс у понеділок на 10% проти попереднього дня й досягнув приблизно $26 тис..
Збільшення попиту на експорт до Індії та Китаю з інших регіонів, крім росії, також підвищить потребу в танкерах, що не підпадають під санкції.
Раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що три російські танкери більш ніж із 2 млн барелів нафти стоять у водах біля східного Китаю після запровадження санкцій США.
Як пише Bloomberg, судно Huihai Pacific мало прибути в Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня після завантаження майже 770 тис. барелів сирої нафти ВСТО в російському тихоокеанському порту Козьміно на початку місяця. Однак у вихідні воно змінило курс і тепер стоїть на стоянці біля берега, завантажене нафтою.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міністерство фінансів США 10 січня оголосило про нові масштабні санкції проти російського енергетичного сектору, включно з найбільшою нафтовою компанією «Газпром нєфть» та «Сургутнєфтегазом», щоб завадити москві в її війні з Україною, позбавивши рф мільярдів доларів на місяць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].