росія посилила репресії проти «небажаних» ЗМІ – британська розвідка
Торік російські суди виписали значну кількість штрафів журналістам або читачам ЗМІ, які російська влада оголосила «небажаними»

Розвідка Великої Британії проаналізувала те, як росія посилила зусилля з тиску і контролю над засобами масової інформації з початку повномасштабної війни проти України. Зазначається, що 2024 року російські суди наклали значну кількість штрафів на журналістів або читачів ЗМІ, які російська влада оголосила «небажаними». Штрафи спрямовані на те, щоб залякати й утримати від публікацій.
Про це в соцмережі X (Twitter) повідомило Міністерство оборони Великої Британії.
Згідно з даними російської незалежної медіаорганізації «Медіазона», більшість цих штрафів було накладено на проєкт Meduza, що працює в Латвії, а також на інші, включно з фінансованим США «Радио Свобода» і телеканалом «Дождь».
Більшість штрафів були накладені на авторів, редакторів або коментаторів, які зробили свій внесок у публікації.
За даними британської розвідки, штрафи спрямовані на те, щоб утримати незалежні ЗМІ від повідомлень про будь-що, що суперечить або критикує офіційні російські наративи щодо російсько-українського конфлікту. Штрафи спрямовані на те, щоб утримати та залякати тих у росії, хто взаємодіє з незалежними ЗМІ та відкидає контрольовані урядом наративи, які поширюються через контрольовані державою ЗМІ.
«Ця діяльність відповідає тенденції посилення зусиль російського уряду щодо контролю над ЗМІ та подальшого обмеження свободи слова з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року», – йдеться в повідомленні.
Як наголошується у зведенні, більшість незалежних російських ЗМІ були закриті або змушені працювати за кордоном, а російський уряд запровадив і застосував дедалі жорсткіші обмеження на доступ громадян до зарубіжних ЗМІ.
«російські зусилля з обмеження незалежних ЗМІ, найімовірніше, триватимуть протягом усього конфлікту, що відображає зрослу чутливість керівництва до потенціалу конфлікту впливати на стабільність режиму», – зазначають у Міноборони Британії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що торік у грудні російська армія зазнала рекордних втрат особового складу з моменту початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].