Bloomberg: на переговорах з Трампом путін вимагатиме обмежити армію України і заборонити їй вступ до НАТО назавжди
Ще одна вимога, щоб за росією залишився контроль над 20% території України, яку армія захопила за три роки війни

росія вимагатиме від України повністю розірвати військові зв’язки з альянсом НАТО та стати нейтральною державою з обмеженою армією на переговорах із майбутнім президентом США Дональдом Трампом.
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.
путін, який стає все більш впевненим у своїй перевазі на полі бою в Україні, поставить головною умовою припинення вогню, щоб Україна ніколи не приєдналася до НАТО, а її військова спроможність була скорочена, кажуть джерела, знайомі з розмовами у кремлі.
Позиція путіна полягає в тому, що хоча окремі члени НАТО можуть продовжувати надсилати зброю в Україну згідно з двосторонніми угодами з безпеки, ця зброя не може використовуватися проти росії або для повернення території, сказало одне із джерел, знайоме з підготовкою москви до можливих переговорів.
путін, за їхніми словами, також вимагає, щоб за росією залишився контроль над 20% території України, яку армія захопила за три роки війни. При цьому москва готова до деякого «обміну територіями», кажуть джерела агентства, адже під контролем ЗСУ залишаються сотні квадратних кілометрів Курської області, яку українські війська атакували в серпні.
Вимоги Кремля стали жорсткішими: близько року тому, непублічними каналами, путін повідомляв США, що готовий відмовитися від вимоги про нейтральний статус України і навіть дозволити їй вступити в НАТО в майбутньому, стверджують джерела Bloomberg.
Проте з того часу ситуація для ЗСУ на фронті погіршилася, російські війська знову почали наступати на Донбасі, і це надало сміливості путіну, кажуть співрозмовники агентства.
Наразі росія та Україна, за даними Bloomberg, проводять обмежені переговори в Катарі, щоб убезпечити від ударів атомні електростанції обох країн.
Діалог між Кремлем і новою адміністрацією США «на рівні команд уже запущений» у листопаді-грудні 2024 року, також відбувся перший прямий контакт путіна і Дональда Трамп, розповідали раніше The Moscow Times два російські чиновники. За їхніми словами, Кремль і команда Трампа навмисно не оприлюднили факт початку діалогу і всіляко заперечували його після появи повідомлень у ЗМІ, щоб уникнути тиску американського істеблішменту на майбутнього президента США.
Зараз у Кремлі шукають кандидата на роль головного переговорника з новою адміністрацією США, і швидше за все, цю функцію довірять комусь із найближчих до путіна людей, які, можливо, працювали з ним ще в Санкт-Петербурзі, розповідало джерело.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].