Майбутній очільник Мінфіну США виступає за посилення санкцій проти росії, «якщо це буде потрібно для завершення війни»
Він назвав санкції, введені адміністрацією Байдена, «недостатньо повними»

Кандидат на посаду міністра фінансів США Скотт Бессент із команди Трампа висловився за посилення санкцій проти росії з метою примусу путіна до переговорів щодо України.
За його словами, він готовий до цього кроку, якщо президент США визнає такі заходи необхідними для завершення війни.
«Я буду на 100% згоден з тим, щоб посилити санкції – особливо щодо російських нафтових компаній – до такого рівня, який змусить росію сісти за стіл переговорів», – заявив Бессент, виступаючи у фінансовому комітеті Сенату, передає Reuters.
Він назвав санкції, введені адміністрацією Джо Байдена, «недостатньо повними».
На його думку, у Білому домі були надто стурбовані можливим стрибком цін на енергоресурси під час передвиборчої кампанії та ухвалили такі обмеження лише під завісу свого правління, щоб створити проблеми для наступної адміністрації.
Бессент додав, що війна в Україні – одна з найбільших трагедій у його житті, і він хоче якнайшвидше покласти їй край.
Скотту Бессенту 62 роки. Він є засновником хедж-фонду Key Square Group, а також працював в інвестиційному банку Brown Brothers Harriman та у фірмі Soros Fund Management.
Трамп висунув його на посаду голови Мінфіну наприкінці листопада, зазначивши, що Бессент «користується повагою як один із провідних у світі міжнародних інвесторів».
Про те, що команда нового президента США має намір використати тему посилення санкцій проти росії для досягнення дипломатичної угоди про завершення війни, у четвер повідомили джерела Bloomberg. За їхніми словами, такий підхід можливий, якщо Путін відмовиться сідати за стіл переговорів та йти на поступки.
10 січня адміністрація Байдена прийняла наймасштабніший пакет санкцій проти російської нафтової галузі, додавши до чорного списку 183 танкери з «тіньового флоту» Кремля і дві видобувні компанії «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», на які припало понад чверть морського експорту (близько 970 тисяч барелів на добу) у 2024 році.
У результаті з 13 січня в морі «застрягли» не менше 65 танкерів з нафтою на $3,5 млрд, а ставки фрахту суден для перевезення далекосхідних сортів до Китаю підскочили більш ніж утричі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].