США допомогли Україні створити таємну програму з розробки дронів вартістю $1,5 млрд

США допомогли Україні створити таємну програму з розробки дронів вартістю $1,5 млрд

Салліван заявив, що підтримка Сполучених Штатів справила «реальний стратегічний вплив» на перебіг війни в Україні

США допомогли Україні створити таємну програму з розробки дронів вартістю $1,5 млрд
фото DR

Адміністрація президента США Джо Байдена розкрила секретні дані про підтримку України в галузі розробки та виробництва безпілотників.

Джерело. Про це пише The New York Times.

За словами співрозмовників видання з числа американських посадовців, частина військової допомоги Україні була таємницею і не розголошувалась: зокрема, до неї належало сприяння у розробці нового покоління ударних дронів.

У вересні минулого року США направили на ці цілі $1,5 млрд. Крім того, США спонсорували українських виробників дронів та фінансували закупівлю необхідних запчастин, а також відправляли до союзників співробітників своїх розвідслужб для допомоги у розвитку програми, стверджують джерела NYT.

Американські інвестиції допомогли Україні налагодити широке виробництво БПЛА та зміцнити можливості країни у протистоянні більшій і краще оснащеній армії росії, зазначили американські чиновники.

«Ми бачили, як безпілотники стають все більш значущими у війні в Україні і займатимуть центральне місце в майбутніх битвах», – заявив у четвер радник Байдена з нацбезпеки США Джейк Салліван. Він додав, що підтримка Сполучених Штатів справила «реальний стратегічний вплив» на перебіг війни в Україні.

Про підтримку програми виробництва сучасних безпілотників в Україні згадав і глава ЦРУ Вільям Бернс, пише NYT. За його словами, США обмінювалися з Києвом розвідданими та підтримували «деякі системи, які виявилися дуже ефективними».

Салліван зазначив, що активна розробка нових безпілотників стартувала після першого контрнаступу українських військ восени 2022 року.

Процес продовжився в ході підготовки до другого контрнаступу України в 2023 році, який виявився не таким успішним, у тому числі через активне застосування дронів росією. Контрнаступ 2023 року став «важким уроком», розповіли співрозмовники NYT, оскільки безпілотники рф атакували танки та бронемашини, надані Україні США та Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після невдачі кампанії 2023 року, США оперативно збільшили підтримку української індустрії БПЛА.

За словами Саллівана, допомога Україні у розробці технологічних безпілотників дала «безцінні уроки», які адміністрація Байдена почала інтегрувати у власну оборонну промисловість США.

Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів, додає NYT.

Наголошується також, що минулої осені Пентагон виділив $800 млн на виробництво безпілотників в Україні. Гроші пішли на закупівлю компонентів та фінансування підприємств.

Байден повідомив президенту України Володимиру Зеленському про додаткову допомогу на $1,5 млрд під час його візиту до Вашингтона у вересні

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло