Шольц розповів, на яких умовах перестане блокувати виділення 3 млрд євро військової допомоги Україні
Опозиційні політики і міністерка МЗС Анналена Бербок звинуватили його у передвиборній агітації

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та інші законодавці розкритикували канцлера Олафа Шольца за відмову від подальшої військової допомоги Києву.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазнає критики з боку законодавців з усього політичного спектру – включно з власним міністром закордонних справ – за відмову схвалити 3 млрд євро військової допомоги для України.
Схвалить канцлер її тільки в одному випадку – якщо вона не буде профінансована за рахунок додаткових запозичень. Критики називають таку позицію передвиборчою риторикою.
Виступаючи на національному телебаченні, лідер Німеччини сказав, що він погодиться на пакет військової допомоги, лише якщо буде випущено новий борг для його фінансування, а не скорочення соціальних видатків.
Додаткові кошти, які доповнять 4 млрд євро допомоги Києву, вже виділені на 2025 рік у попередньому бюджеті, в основному будуть фінансувати озброєння для протиповітряної оборони України.
Опозиційні політики і Анналена Бербок звинуватили його у передвиборній агітації.
«Німеччина в цілому зараз не розглядається як рушійна сила політики миру в Європі, і, чесно кажучи, це мене засмучує», – сказала Бербок в інтерв’ю Politico в п’ятницю.
«Навіть зараз, під час виборчої кампанії, дехто надає перевагу вузькій перспективі – або тому, як швидко набрати кілька голосів на парламентських виборах – замість того, щоб взяти на себе реальну відповідальність за забезпечення миру та свободи в Європі», – додала Бербок, не згадуючи імені Шольца.
У Німеччині 23 лютого мають відбутися позачергові вибори після різкого розпаду тристоронньої коаліції в листопаді.
Соціал-демократична партія Шольца (SPD) посідає третє місце в останніх опитуваннях громадської думки з 16%, поступаючись правоцентристському альянсу між ХДС і ХСС з 31% – і ультраправій Альтернативі для Німеччини (AдН) з 20%.
Даючи в п'ятницю коментарі ЗМІ, Шольц сказав, що він двічі розмовляв з Трампом після виборів у США в листопаді, і що він не думає, що його нова адміністрація припинить надавати військову допомогу Україні.
«Тому ми можемо сподіватися, що добра співпраця між Європою та США буде успішною і в майбутньому, в тому числі в питанні підтримки України», – сказав Шольц.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].