Зеленський на WEF 2025: Європа має припинити бути другою чи третьою і має повернути собі авторитет на світовій арені
Президент розкритикував слабку політику європейських лідерів у галузях оборони і технологій

Президент України Володимир Зеленський виступив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Головні тези президента:
* Перші виконавчі укази Трампа вже показали чіткі пріоритети, і світові лідери запитують, що збираються робити США. Але ніхто не запитує, що збирається робити Європа. Вашингтон не вірить, що Європа може принести їм щось справді значуще.
* Чи буде Трамп поважати Європу? Чи буде з нею рахуватися? Чи може Європа дозволити собі бути другою або третьою? Ми зараз на переломному моменті – Європа повинна відбутися як сильний глобальний гравець.
* Немає океану, який відділяє Європу від росії. росія має ядерну зброю і бажання зробити життя свої сусідів нестерпним. Вона йде лише шляхом війн. путін підписав угоду з Іраном, з Північною Кореєю. Проти кого він укладає ці угоди? Проти нас усіх. Із цими загрозами ми можемо впоратися тільки разом.
* росія має мільйони солдатів. Україна має 800 000 військових, на другому місці Франція з 200-тисячною армією. Потім – Німеччина, Італія та Велика Британія. У решти – менше. Це не та ситуація, коли одна країна може захистити себе сама. Це ситуація, коли всі ми повинні стояти разом, щоб щось значити. Щоб протистояти росії, ми повинні об’єднати всі наші європейські армії.
* Взагалі незрозуміло, чи Європа матиме місце за столом переговорів? Чи президент Трамп буде її слухати? Ми бачимо, який великий вплив Китаю на Росію. Ми глибоко вдячні Європі за всю підтримку, яку вона надала нашій країні під час цієї війни. Але чи слухатиме Президент Трамп Європу, чи домовлятиметься з Росією та Китаєм без її участі?Європа має повернути собі авторитет сильного глобального гравця.
* Світ сприймає Європу як цілісність, тому нам потрібна спільна безпекова політика. Якщо потрібно 5% від ВВП, щоб покрити витрати на оборону, то значить так потрібно, і не треба маніпуляцій на цій темі.
* Інвестування зараз у виробництво українських дронів – це інвестування в безпеку всієї Європи.
* Нам – Україні і Європі – потрібно почати виробляти ППО разом, свою власну версію «Залізного купола», щоб відбивати всі можливі види повітряних загроз.
* Європейцям не можна продовжити купувати газ із москви, очікуючи на підтримку від США.
* Зараз Європа відстає в розвитку штучного інтелекту. Вже сьогодні алгоритми TikTok є потужнішими за деякі уряди. Вже сьогодні доля малих країн більше залежить від власників технологічних компаній, ніж від їхніх законів. Уже сьогодні Європа не лідирує в глобальних технологічних перегонах, відстаючи як від Америки, так і від Китаю. Це не дрібниця, це – про слабкість: спочатку технологічну та економічну, а потім і політичну. Європа часто більше зосереджена на регулюванні, ніж на свободі, але, коли потрібне розумне регулювання, Брюссель вагається. Ми повинні забезпечити максимальний технологічний розвиток у Європі та разом ухвалювати всі важливі рішення – для всієї Європи..
* Європа повинна бути здатною гарантувати мир і безпеку. Європа заслуговує бути сильною. А для цього Європі потрібні ЄС і НАТО. Чи можливо це без України та без справедливого завершення війни росії проти України? Я переконаний, що ні.
Лише справжні гарантії безпеки для нас будуть справжніми гарантіями безпеки для всіх у Європі. І ми повинні забезпечити, щоб Америка також вважала нас необхідними. Щоб це сталося, увага Америки має зміститися на Європу. Щоб одного дня у Вашингтоні сказали: «Усі погляди – на Європу». І не через війну. А через можливості, які є в Європі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].