Відстрочки для студентів та викладачів: у Міноборони роз'яснили нові правила
Здобувачам освіти не потрібно кожні три місяці підтверджувати статус у ТЦК

В Україні змінилися правила надання відстрочок для студентів і викладачів.
Відповідні зміни до Порядку проведення призову громадян вніс Кабмін 31 грудня 2024 року, повідомляє Міністерство оборони.
Суденти професійно-технічних, фахових передвищих і вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень – лютий і березень – серпень).
Науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів матимуть відстрочку до завершення навчального року (якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців на рік).
«Принципова новація полягає в тому, що тепер здобувачам освіти не потрібно кожних три місяці підтверджувати статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації», – пояснили в Міноборони.
Інформація про студентів міститься в Єдиній державній електронній базі освіти (ЄДЕБО). Поки в реєстрі зазначається, що громадянин здобуває освіту, він гарантовано має право на відстрочку.
Зараз студенти можуть оформити відстрочку у зв’язку з навчанням у застосунку «Резерв+». Продовження відстрочки відбувається онлайн: ЄДЕБО постійно обмінюється даними з реєстрами Міноборони. Тобто здобувачу освіти не потрібно кожні шість місяців (раніше кожні три місяці) звертатися до ТЦК та СП.
Для студентів, які не мають можливості або бажання користуватися «Резерв+», передбачено окрему процедуру. Вони мають раз на пів року у своєму навчальному закладі отримати витяг з ЄДЕБО й звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки ТЦК та СП для продовження відстрочки.
Для викладачів умови отримання відстрочки не змінилися. Вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0,75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня до 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.
Тепер Міноборони працює над інтеграцією реєстрів із Міносвіти для автоматичного обміну інформацією та надання відстрочок науковим, науково-педагогічним і педагогічним працівникам. Це спростить процедуру та зменшить паперову бюрократію.
У відомстві наголосили: канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку. Зміни до постанови спрямовані на спрощення процедури та зниження навантаження на працівників ТЦК та СП, які раніше мусили обробляти величезну кількість документів кожні три місяці.
«Інформація про можливу втрату відстрочки студентами та викладачами під час канікул є ворожою дезінформацією, спрямованою на розкол суспільства та дестабілізацію держави», – додали в міністерстві.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що 15 січня Верховна Рада вчотирнадцяте продовжила дію воєнного стану та мобілізації в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].