В Брюсселі пропонують розмістити в Гренландії європейські війська
Це стало б сильним сигналом та могло б сприяти стабільності в регіоні, вважає військовий посадовець

Найвищий військовий чиновник Євросоюзу запропонував розмістити у Гренландії європейських солдатів – у тому числі щоб протистояти активності росії та Китаю в Арктиці, передає moscowtimes.eu.
Пропозиція Роберта Брігера, голови Військового комітету Європейського союзу, прозвучала на тлі заяв американського президента Дональда Трампа, який продовжує наполягати на необхідності взяти під контроль Гренландію.
«На мій погляд, було б абсолютно логічно не лише мати у Гренландії американські війська, як це відбувається зараз, але й розглянути можливість розміщення там солдатів ЄС, – сказав посадовець у коментарі німецькій газеті Welt am Sonntag. – Це стало б сильним сигналом та могло б сприяти стабільності в регіоні».
Євросоюз, як і США, теж мають на острові одну військову базу, і відповідно теж мають свої інтереси, сказав Брігер. Він згадав важливе стратегічне становище Гренландії та багаті природні ресурси.
У поєднанні з таненням льодів внаслідок зміни клімату ці фактори «створюють певний потенціал для напруженості у відносинах із росією та, можливо, Китаєм», додав він.
Трамп пропонував купити Гренландію у Данії ще за свого першого президентства. У січні він відмовився виключити використання військової чи економічної сили, щоб отримати контроль над нею та Панамським каналом. Він також пригрозив Данії митами «на дуже високому рівні», якщо вона не погодиться на передачу Гренландії.
Найбільший острів світу став займати центральне місце в геополітичній та геоекономічній конкуренції, зокрема через зміну клімату, зазначає професор Джефф Дабелко, який займається питаннями екології та безпеки в Університеті штату Огайо.
Запаси рідкісноземельних металів у Гренландії Геологічна служба США оцінює у 1,5 млн тонн. При цьому у самих Сполучених Штатах їх лише 1,8 млн тонн.
У суботу Трамп заявив журналістам, що на його думку, Вашингтон таки отримає контроль над Гренландією.
«Я думаю, ми її отримаємо», – сказав він, додавши, що 57 000 жителів острова «хочуть бути з нами».
Бекграунд. Як повідомлялося, Трамп провів жорстку розмову з прем’єр-міністеркою Фредеріксен з приводу купівлі Гренландії. Він «пригрозив конкретними економічними заходами, такими як цільові тарифи».
Гренландці «не хочуть бути американцями», раніше заявив Муте Егеде, прем'єр-міністр острова. Метте Фредеріксен також заявляла, що «Гренландія не продається і не продаватиметься».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].