Трамп підписав указ про введення додаткових мит на імпорт з Китаю, Мексики та Канади

Трамп підписав указ про введення додаткових мит на імпорт з Китаю, Мексики та Канади

Країни заявили про заходи у відповідь

Трамп підписав указ про введення додаткових мит на імпорт з Китаю, Мексики та Канади
Фото: Reuters

Президент США Дональд Трамп увів тарифи на імпорт із Китаю, Мексики та Канади через «надзвичайну загрозу, яку становлять нелегальні іноземці та наркотики». 

Про це повідомила пресслужба Білого дому 1 лютого. 

Додаткові мита на імпорт із Канади та Мексики становитимуть 25% та 10% для Китаю.

«Президент Трамп вживає сміливих заходів, щоб притягнути Мексику, Канаду та Китай до відповідальності за свої обіцянки зупинити нелегальну імміграцію та зупинити надходження отруйного фентанілу та інших наркотиків до нашої країни», – йдеться в повідомленні.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що країна ввведе 25% мита на деякі товари зі США: харчові продукти, алкогольні напої, одяг та взуття, побутова техніка, меблі, деревина та сировина. Загальний обсяг імпорту, який обкладатиметься митом, канадський прем'єр оцінив у $155 млрд Трюдо на пресконференції назвав торговельні відносини США і Канади «найуспішнішими у світі» і сказав, що ця співпраця триватиме, попри майбутній «важкий час». 

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум доручила міністру економіки «реалізувати план Б, який включатиме тарифні та нетарифні заходи на захист інтересів Мексики». Деталей плану Шейнбаум не розкрила.

Міністерство торгівлі Китаю розкритикувало рішення Трампа ввести на китайські товари, пишеThe New York Times. Відомство позиватиметься проти США у Світовій організації торгівлі. Китай також «вживе відповідних контрзаходів, щоб надійно захистити свої права та інтереси», – йдеться в заяві, не уточнюючи конкретних кроків.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Трамп пригрозив країнам БРІКС запровадити 100% мито, якщо вони відмовляться від долара США як міжнародного платіжного засобу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло