Комп’ютерні програми визнали частиною озброєння та військової техніки

Комп’ютерні програми визнали частиною озброєння та військової техніки

Уряд ухвалив відповідні зміни

Комп’ютерні програми визнали частиною озброєння та військової техніки
Фото: Depositphotos

Уряд ухвалив зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 № 234 «Про затвердження Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції», розроблені Мінстратегпромом.

Про це інформує пресслужба міністерства.

Зазначається, що такі зміни дозволять розширити можливості розробників спеціалізованих комп’ютерних програм, які використовуються у виробах ОВТ.

«Програмні компоненти виробів, оборонні ІТ-рішення, системи військового управління та моніторингу, програми ситуаційної обізнаності тепер визнані складовою частиною озброєння, військової і спеціальної техніки», – йдеться в повідомленні.

Як уточнили в міністерстві, ці зміни «відчиняють двері» для укладання держконтракту з АОЗ МО або іншим держзамовником. Наголошується, що це потребує «певних змін» і «налагодження механізмів».

«Зокрема, для цього буде пропрацьований порядок кодифікації комп’ютерних програм, визнаних складовою ОВТ. Про результати повідомимо окремо», – додали в Мінстратегпромі.

Згідно з повідомленням, розробники такого програмного забезпечення також матимуть доступ до державних сервісів, якими користуються виробники ОВТ. А отже, вони матимуть змогу отримати статус критично важливих і забронювати до 100% працівників, скористатися програмою доступних кредитів для виробників ОПК – під 5% річних.

Уточнюється, що інші державні послуги та спрощення, які з’являться в майбутньому, так само будуть доступні для розробників програмного забезпечення.

«Для перемоги нам потрібна сучасна зброя. Сьогодні програмні компоненти та софт, який дозволяє засобам працювати ефективно, посідають важливе місце в системі озброєння та військової техніки. Завдяки змінам до постанови ми прирівнюємо виробників таких програм до виробників апаратних комплектуючих, що дає їм доступ до сервісів, які ми пропонуємо всім нашим зброярам», – заявила Анна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна офіційно приєдналася до міжнародної системи ePhyto. Вона стала 124 країною світу, яка впровадила міжнародну систему обміну фітосанітарними сертифікатами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло