Україна спростувала твердження про запуск ракети «Орєшнік» по Києву

Україна спростувала твердження про запуск ракети «Орєшнік» по Києву

Очільник Центру протидії дезінформації стверджує, що про такі пуски росія повинна спочатку повідомити Захід

Україна спростувала твердження про запуск ракети «Орєшнік» по Києву
скріншот

Начальник Центру протидії дезінформації РНБО лейтенант Андрій Коваленко у своєму Telegram-каналі уточнив, що 6 лютого, всупереч попереднім повідомленням, пуску ракети «Орєшнік» не було.

Він повторив, що росія зобов'язана заздалегідь повідомляти своїм західним партнерам про такі запуски, але такого повідомлення не надходило.

Крім того, не було жодних доказів подальшого запуску ракети чи «скидання ракети».

6 лютого Forbes з посиланням на українського військового блогера Кирила Сазонова стверджував, що ракета «Орєшнік» була випущена з Астраханської області рф, заявивши, що вона вийшла з ладу та вибухнула на території росії, не досягнувши наміченої цілі.

«Орєшнік», варіант російської балістичної ракети РС-26, вперше став відомий 21 листопада 2024 року, коли росія запустила цю ракету по місту Дніпро.

Ракету, вагою 40 тонн і оснащену шістьма незалежними ракетами, спочатку помилково сприйняли за міжконтинентальну балістичну ракету, здатну нести ядерний заряд, що посилило побоювання щодо її руйнівного потенціалу.

Повідомлялося, що існують численні технічні недоліки, пов’язані з тим, що ця ракета – модифікована RS-26, зі зменшеним об’ємом палива та меншим радіусом дії.

Через ці недоліки RS-26 невдало дебютувала у 2011 році, коли стався вибух поблизу місця запуску.

Після першого удару «Орєшніком» путін попередив про подальші запуски, зокрема по «центрам прийняття рішень» у Києві.

26 січня білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив про те, що в Білорусь прибуде російський ракетний комплекс «Орєшнік».

Бекграунд. Між тим Defense Express повідомив, що США розроблять для України нову секретну далекобійну ракету ERAM. Деякі ключові параметри розкриті, включно з дальністю дії ракети в 463 км і планами вийти на виробництво 1000 одиниць до 2026 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло