В Україні поліпшать умови діяльності індустріальних парків: що зміниться

В Україні поліпшать умови діяльності індустріальних парків: що зміниться

Рада прийняла проєкт за основу

В Україні поліпшать умови діяльності індустріальних парків: що зміниться
Фото: ілюстративне

Рада прийняла за основу законопроєкт №12117, який має усунути надмірні регуляторні бар'єри та поліпшити умови діяльності індустріальних парків в Україні.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Як пояснюють ініціатори законопроєкту, запропоновані зміни дозволять розширити сфери для застосування індустріальних парків, створити більш привабливі умови для інвесторів та таким чином залучити додаткові інвестиції.

Проєктом, зокрема, пропонується:

  • чітке розмежування функцій суб'єктів індустріальних парків (ініціатора створення, керуючої компанії, учасника, іншого суб'єкта індустріального парку), зокрема, щодо облаштування індустріальних парків;
  • надання можливості ініціатору створення індустріального парку – суб'єкту господарювання індустріального парку також одночасно бути керуючою компанією без створення окремої юридичної особи та врегулювання всіх процедурних питань, пов'язаних із цим;
  • впровадження поняття «еко-індустріальний парк», надання Кабінету Міністрів України повноважень щодо встановлення критеріїв для віднесення індустріальних парків до еко-індустріальних парків;
  • врегулювання питання розміщення на землях промисловості в межах індустріального парку інших об'єктів, відмінних від промислових.
  • впровадження нових підстав для розширення меж індустріального парку за зверненням керуючої компанії (наразі це можливо лише, якщо в межах наявної території недостатньо місця для розміщення нових учасників).
  • врегулювання питання зменшення площі індустріального парку та прибрано обмеження щодо максимальної площі індустріального парку (за чинною нормою – 1000 га).
  • врегулювання питання щодо переходу прав власності на земельну ділянку в межах індустріального парка від ініціатора парку до іншої особи. Згідно із законопроєктом в разі переходу права власності на земельну ділянку переходять і права ініціатора з метою продовження функціонування індустріального парку. Новий власник земельної ділянки перевіряється на відповідність вимогам до ініціатора, встановленим законом.

Крім того, пропонується вдосконалити процедурні питання, пов'язані з включенням та виключенням індустріальних парків із Реєстру індустріальних парків, зокрема оновити перелік документів, що подається для включення індустріального парку до реєстру, критерії ухвалення рішення про включення індустріального парку до Реєстру, перелік випадків, у яких приймається рішення про відмову у включені індустріального парку до реєстру, оновити зміст концепції індустріального парку.

Документ також розширює перелік обмежень для ініціаторів створення, керуючої компанії, учасників та інші суб’єктів господарювання індустріального парку, пов'язаних із належністю до рф, білорусі, Ісламської Республіки Іран.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що в Україні планують запровадити новий вид індустріальних парків. Йдеться про майданчики, де бізнес, зокрема, використовуватиме альтернативні джерела енергії у промисловості.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло