Китай допомагає росії обходити санкції та постачає компоненти для дронів – розвідка Естонії
Близько 80% таких компонентів надходять до росії із Китаю, йдеться у документі

Китай допомагає країні-агресорові Росії виробляти військові безпілотники, стаючи центром контрабанди найважливіших західних компонентів для російських збройних сил.
Про це йдеться у щорічній доповіді зовнішньої розвідки Естонії з національної безпеки, її цитує Reuters.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Близько 80% таких компонентів, які надходять до росії, тепер надходять із Китаю, йдеться у документі. Раніше в українських звітах передбачалося, що приблизно 60% іноземних деталей, виявлених у російській зброї на полі бою в Україні, надійшли через Китай. Згідно з звітом, Китай є основним центром імпорту високотехнологічних товарів та товарів подвійного призначення для росії, що дозволяє обійти західні санкції.
Китайські інтереси полягають у тому, щоб не допустити поразки рф у війні в Україні, оскільки такий результат був би перемогою для США, які є головним суперником Китаю, заявив журналістам генеральний директор служби Каупо Розін.
У доповіді йдеться, що росія не має вітчизняних аналогів деталей для безпілотників, тому вони в основному закуповуються на Заході. Китайський уряд сприяє таємним передачам компонентів подвійного призначення через приватні компанії, вважають у розвідці. Такий підхід, як зазначається у звіті, швидше за все знизить залежність росії від західних компонентів і в довгостроковій перспективі може підірвати здатність Заходу впливати в цій сфері. За даними естонської розвідки, у схемах, ймовірно, замішані офіси західних компаній у Китаї.
У доповіді також йдеться про те, що росія вкладає значні кошти у розширення виробництва безпілотників, включаючи виробництво вдосконаленої вітчизняної версії іранських безпілотників односторонньої дії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай допомагає рф зберегти важку промисловість. Так, китайський машинобудівний гігант Sinosteel Engineering & Technology Co. і сотні китайських робітників будують у Магнітогорські новий коксохімічний завод вартістю приблизно $840 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.