Очільник Пентагону Гегсет: «Європа має надавати основну частину допомоги Україні»
Міністр оборони заявив, що США більше не можуть фокусуватися на безпеці в Європі, бо Вашингтон хоче зосередитися на власних кордонах

Безпека в Європі має бути пріоритетом в першу чергу для самої Європи, а не для США. Про це у середу 12 лютого заявив новий глава Пентагону Піт Гегсет під час зустрічі Контактної групи з України у форматі «Рамштайн», яка проходить в Брюсселі.
Джерело. Про це передає кореспондент ВВС з Брюсселя.
За словами Гегсета, президент Трамп для ефективності дипломатії та зниження цін на енергоносії, які «спонсорують російську військову машину», має намір посилити американський енергетичний сектор.
Гегсет закликав до цього і європейських союзників.
«Нижчі ціни на енергію і більш ефективне застосування санкцій у цій сфері допоможуть посадити росію за стіл переговорів», – сказав Гегсет.
Він наголосив, що безпека в Європі має бути пріоритетом саме для європейських союзників США по НАТО.
«Як частина цього, у майбутньому саме Європа має надавати основну частину летальної та нелетальної військової допомоги Україні», – сказав він. Станом на сьогодні головний союзник Києва за обсягами допомоги – це США.
🇺🇦🇺🇸@SecDef Pete Hegseth outlined U.S. defense policy towards Ukraine:
– Saint Javelin (@saintjavelin) February 12, 2025
«We want, like you, a sovereign and prosperous Ukraine. But we must start by recognizing that returning to Ukraine's pre-2014 borders is an unrealistic objective. Chasing this illusionary goal will only… pic.twitter.com/hEd0wwR3Rx
Крім того, Гегсет закликав країни, які беруть участь у Контактній групі, переконати своїх громадян про збільшення видатків на оборону:
«2% це недостатньо. Президент Трамп говорить про 5%, і я згоден».
Глава Пентагону попередив союзників і про те, що США більше не можуть фокусуватися на безпеці в Європі: Вашингтон хоче подбати про те, що відбувається на власних кордонах, і стримувати загрозу з боку Китаю.
«США залишаються прихильними до НАТО та партнерства з Європою в оборонній сфері. Крапка. Але США більше не терпітимуть незбалансованих відносин, які призводять до залежності», – сказав Гегсет наприкінці виступу.
«Ми вас почули, – відповів на це голова Міноборони Британії Джон Гілі, який головує на зустрічі. – Ми бачимо вашу відданість НАТО, 5-й статті, суверенній Україні та партнерству з росією. Але бачимо і ваше занепокоєння. Щодо посилення нашої допомоги Україні – ми вже це робимо та продовжимо. Щодо активнішої роботи на благо європейської безпеки – ми вже це робимо і продовжимо».
Після цього, зазначає видання, зустріч продовжилася за зачиненими дверима.
Бекграунд. Як повідомлялося, новий глава Пентагону під час своєї промови заявив, що «повернення України до кордонів 2014 року неможливе». Також Гегсет не вважає, що вступ України в НАТО допоможе врегулювати воєнний конфлікт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].