Фінансування, гранти та техдопомога: які можливості для експортерів надає Ощадбанк

Фінансування, гранти та техдопомога: які можливості для експортерів надає Ощадбанк

Директор департаменту продажів продуктів ММСБ Ощадбанку Юрій Войчак розповів про основні напрямки, які банк активно розвиває для підтримки бізнесу, що прагне виходити на міжнародні ринки

Фінансування, гранти та техдопомога: які можливості для експортерів надає Ощадбанк
Фото: Mind.ua

Бізнес повинен ловити можливості фінансування від держави сьогодні, бо може бути запізно. Вікно можливостей ще буде відкрито впродовж найближчих двох років.

Про це на Mind Export Summit 2025 розповів директор департаменту продажів продуктів ММСБ Ощадбанку Юрій Войчак.

«Цікавтеся, подавайте заявки. Відмовляють – подавайте ще раз, приводьте в порядок бізнес, документи, ідіть і беріть цю допомогу. Це унікальна можливість. Тому моя рекомендація до вас: будьте активні, отримуйте це фінансування і розвивайте нові ринки, приносьте експортну виручку», – наголосив Войчак.

За його словами, одним із основних інструментів підтримки бізнесу є фінансування для покриття розриву ліквідності та придбання обладнання. Беззаставне фінансування від Ощадбанку стало можливим завдяки гарантіям від міжнародних донорів, як-от ЄБРР та Європейський інвестиційний банк.

В «Ощаді» за період повномасштабної війни напрацювали значно ширшу лінійку інструментів, які здешевлюють і полегшують бізнесу доступ до фінансування. Це як власні програми, так і партнерські та міжнародні. Державна програма «5-7-9%» дійсно має велике значення для підтримки бізнесу. Її акцент поступово зміщується в бік підтримки в першу чергу інвестиційних проєктів. Але якщо раніше 9 з 10 кредитів ми видавали за програмою «5-7-9%», то зараз це вже 7 з 10.

Ощадбанк також пропонує технічну допомогу експортерам у співпраці з міжнародними інституціями, зокрема у сфері маркетингу, пошуку нових ринків збуту та логістичних рішень. Наприклад, нещодавно банк разом із компанією KPMG реалізував проєкт, у рамках якого понад 300 експортерів отримали консультації щодо поліпшення своєї експортної діяльності.

Завдяки підтримці грантових програм від «Ощаду» українські компанії можуть отримати до 30% компенсації на придбання обладнання. Програми фінансуються на кошти як держави, так і міжнародних донорів, зокрема ЄБРР, урядів Німеччини, Норвегії та Данії.

Юрій Войчак зазначив, що Ощадбанк орієнтується не тільки на малий та середній бізнес (МСБ), але й має намір розширювати свою підтримку для більш крупних компаній. Максимальний розмір фінансування для великих проєктів може досягати 400 млн грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло