Нафта дорожчає через наказ Трампа розробити «дзеркальні» мита

Нафта дорожчає через наказ Трампа розробити «дзеркальні» мита

Ф'ючерси на нафту Brent зросли на 23 центи

Нафта дорожчає через наказ Трампа розробити 	«дзеркальні» мита
Фото: ілюстративне

У п’ятницю ціни на нафту зросли через зростання попиту на паливо й очікування, що заплановані США глобальні «дзеркальні» мита не набудуть чинності до квітня, що залишає більше часу для запобігання торговельному конфлікту.

Про це повідомляє Reuters.

За даними видання, ф'ючерси на нафту Brent зросли на 23 центи (0,3%) – до $75,25 за барель. Водночас американська нафта WTI подорожчала на 16 центів (0,2%) – до $71,45 за барель. За тиждень Brent додала близько 0,6%, а WTI – 0,5%.

13 лютого президент США Дональд Трамп доручив відомствам розробити механізм зустрічних мит щодо країн, які запроваджують мита на американські товари, та надати рекомендації до 1 квітня.

«Позитивний розвиток подій у торговельній сфері на тлі відтермінування тарифів у США відкриває можливості для часткового відновлення цін на нафту, оскільки ризики торговельного конфлікту зменшуються», – зазначив аналітик ринку IG Єп Джун Ронг.

За його словами, зростання цін на нафту може бути стриманим, оскільки ринок оцінює ймовірність повернення російських постачань у разі можливих мирних переговорів між росією та Україною.

Перспектива мирної угоди викликає занепокоєння серед трейдерів, оскільки зняття санкцій з рф може сприяти збільшенню глобальних постачань енергоносіїв.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), російський експорт нафти може зберігатися, якщо будуть знайдені шляхи обходу останнього пакету санкцій США, оскільки в січні обсяги видобутку нафти в росії дещо зросли.

Водночас, за оцінками аналітиків JPMorgan, глобальний попит на нафту досяг 103,4 млн барелів на добу, що на 1,4 млн барелів більше, ніж у цей період минулого року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Трамп заявив про запровадження 25% мита на весь імпорт сталі та алюмінію до США. Президент США повідомив про зміни митної політики щодо інших країн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло