США стали на бік рф при голосуванні за резолюції про війну росії проти України

США стали на бік рф при голосуванні за резолюції про війну росії проти України

Водночас Вашингтон не підтримав документ, у якому нагадується про те, що війну розв'язала саме росія

США стали на бік рф при голосуванні за резолюції про війну росії проти України

У третю річницю повномасштабного вторгнення рф в Україну Генеральна Асамблея ООН ухвалила одразу дві резолюції, які суттєво відрізняються в оцінці російської агресії.

За резолюцію, яку подали Україна і Євросоюз із засудженням російської агресії, проголосували 93 держави – набагато менше, ніж у попередні роки. У перший рік вторгнення підтримку демонструвала 141 країна із 193.

США і росія не проголосували (а також Ізраїль, Північна Корея, Білорусь, Судан, Угорщина і ще 11 країн).

США запропонували свій варіант резолюції: короткий текст у три абзаци із закликом до миру та зі словами про скорботу за загиблими, без згадок про те, хто винен у тому, що зараз в Україні миру немає.

В американський проєкт резолюції країни Євросоюзу внесли доповнення, що нагадують про те, що війну розв'язала саме росія. США утрималися під час голосування.

Потім Сполучені Штати внесли цю саму свою резолюцію на голосування в Раді безпеки, і Рада безпеки ухвалила американський текст у первісному вигляді.

Європейські постійні члени Радбезу, Велика Британія та Франція, а також Данія, Греція та Словенія утрималися.

«За» проголосували десять країн: постійні члени Ради безпеки росія, Китай та США, а також Алжир, Гаяна, Пакистан, Панама, Південна Корея, Сьєрра-Леоне та Сомалі.

За даними Reuters, раніше Сполучені Штати вимагали від країн – членів ООН відхилити будь-які поправки та проголосувати проти альтернативного проєкту резолюції, підготовленого Україною та ЄС. У дипломатичній ноті, розісланій напередодні США характеризують свій документ як «орієнтовану на майбутнє резолюцію, сконцентровану на простій ідеї – припинення війни».

Бекграунд. Раніше Bloomberg писав, що США поглибили розкол із союзниками в ООН і G7, не бажаючи в резолюціях засуджувати росію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло