Реальна вартість військової допомоги США Україні в рази менша за офіційні цифри – дослідження
Вона становить близько $18,3 млрд, а не замість $60 млрд

За результатами дослідження експертів американського аналітичного центру Economists for Ukraine, реальна вартість військової допомоги США Україні значно менша, аніж декларує уряд США. Вона становить близько $18,3 млрд замість $60 млрд.
Про це повідомляє EIN Presswire.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Аналітики зазначили, що розбіжність у цифрах пов'язана із завищеною оцінкою старих американських запасів озброєнь, включенням кредитів, що підлягають поверненню, та іншими бухгалтерськими факторами. Публічні розповіді політиків про допомогу Україні часто не враховують різницю між асигнуваннями та фактично наданою допомогою.
Непряма передача обладнання через території країн-союзників, зокрема Польщу, становила близько $20 млрд оборонних інвестицій, але лише $340 млн із них безпосередньо одержала Україна.
За результатами дослідження, $32,6 млрд було надано Україні урядом США як бюджетна допомога, здебільшого через механізми відшкодування витрат. Отже, загальна вартість наданої допомоги за три роки сягнула $50,9 млрд, у середньому – приблизно $17 млрд на рік.
«У перспективі ця цифра становить лише 0,25% федерального бюджету США на 2024 рік, що приблизно дорівнює річним витратам на утримання та енергозабезпечення федеральних будівель», – порівняли в дослідженні.
Аналітики наголосили, що ретельний аудит США не виявив жодних аномалій у розподілі чи використанні Україною наданих коштів.
У дослідженні, зокрема, зазначили, що в ширшому міжнародному контексті, Європа (включно з ЄС та Великою Британією) надала Україні більшу загальну допомогу, аніж Сполучені Штати Америки.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Макрон перебив Трампа та пояснив йому, що Європа давала Україні гроші не в кредит, а як допомогу. Він зазначив, що Україна отримала кошти, які зможе повертати з доходів від заморожених російських активів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.