У Білому домі повідомили, що угода про корисні копалини готова, і більше ніяких обговорень не буде
Літак президента України ввечері в четвер приземлився на авіабазі «Ендрюс» під Вашингтоном

Угода між США та Україною про економічну співпрацю в напрямку природних ресурсів повністю готова, більше жодних переговорів із цього питання не буде.
Про це в четвер, 27 лютого, повідомив в ефірі телеканалу Fox News міністр фінансів США Скотт Бессент.
За його словами, 28 лютого цю угоду підпишуть у Вашингтоні президенти двох країн Дональд Трамп та Володимир Зеленський.
«Ця угода щодо стратегічно важливих корисних копалин, нафти і газу, а також інфраструктурних активів. І це справді вигідний для обох сторін варіант, – наголосив Бессент. – Це показує американському народу, що тут є вигода для нього. Що ми не витратили даремно його гроші».
Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні 26 лютого підтвердив, що летить до Вашингтона підписувати угоду, як і казав Трамп.
Літак президента України Володимира Зеленського ввечері у четвер приземлився на авіабазі «Ендрюс» під Вашингтоном, повідомило агентство Інтерфакс-Україна.
«Наші команди працюють з Америкою, ми готуємося до переговорів вже цієї п'ятниці. Угода з Америкою. Підтримка нашої держави та людей. Гарантії миру та безпеки – це ключ до того, щоб росія більше не руйнувала життя інших народів», – сказав президент України напередодні у зверненні.
Він розповів, що узгоджений документ є рамковим та відкриває шлях до укладання більш конкретних домовленостей.
Офіційно тексту документа не оприлюднили. Зеленський наголосив, що головним для нього було уникнення боргових зобов'язань: «В угоді немає ні 500 млрд боргу, ні 350, ні 100, це було б несправедливо щодо нас».
Хоча питання гарантій безпеки для Києва було ключовим, у тексті документа вони згадуються лише побічно. Жодних зобов'язань щодо продовження військової допомоги США в угоді також немає.
Уряд України схвалив укладання угоди, підтвердив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, угода передбачає створення спільного інвестфонду, кошти якого інвестуватимуться виключно у проєкти відновлення України. При цьому українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються у власність ні США, ні будь-кому іншому. Шмигаль також наголосив, що умови угоди не суперечать євроінтеграції України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].