У Білому домі повідомили, що угода про корисні копалини готова, і більше ніяких обговорень не буде

У Білому домі повідомили, що угода про корисні копалини готова, і більше ніяких обговорень не буде

Літак президента України ввечері в четвер приземлився на авіабазі «Ендрюс» під Вашингтоном

У Білому домі повідомили, що угода про корисні копалини готова, і більше ніяких обговорень не буде
скріншот

Угода між США та Україною про економічну співпрацю в напрямку природних ресурсів повністю готова, більше жодних переговорів із цього питання не буде.

Про це в четвер, 27 лютого, повідомив в ефірі телеканалу Fox News міністр фінансів США Скотт Бессент.

За його словами, 28 лютого цю угоду підпишуть у Вашингтоні президенти двох країн Дональд Трамп та Володимир Зеленський.

«Ця угода щодо стратегічно важливих корисних копалин, нафти і газу, а також інфраструктурних активів. І це справді вигідний для обох сторін варіант, – наголосив Бессент. – Це показує американському народу, що тут є вигода для нього. Що ми не витратили даремно його гроші».

Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні 26 лютого підтвердив, що летить до Вашингтона підписувати угоду, як і казав Трамп.

Літак президента України Володимира Зеленського ввечері у четвер приземлився на авіабазі «Ендрюс» під Вашингтоном, повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

«Наші команди працюють з Америкою, ми готуємося до переговорів вже цієї п'ятниці. Угода з Америкою. Підтримка нашої держави та людей. Гарантії миру та безпеки – це ключ до того, щоб росія більше не руйнувала життя інших народів», – сказав президент України напередодні у зверненні.

Він розповів, що узгоджений документ є рамковим та відкриває шлях до укладання більш конкретних домовленостей.

Офіційно тексту документа не оприлюднили. Зеленський наголосив, що головним для нього було уникнення боргових зобов'язань: «В угоді немає ні 500 млрд боргу, ні 350, ні 100, це було б несправедливо щодо нас».

Хоча питання гарантій безпеки для Києва було ключовим, у тексті документа вони згадуються лише побічно. Жодних зобов'язань щодо продовження військової допомоги США в угоді також немає.

Уряд України схвалив укладання угоди, підтвердив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, угода передбачає створення спільного інвестфонду, кошти якого інвестуватимуться виключно у проєкти відновлення України. При цьому українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються у власність ні США, ні будь-кому іншому. Шмигаль також наголосив, що умови угоди не суперечать євроінтеграції України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло