Литва не виключає направлення в Україну миротворців, у тому числі авіації та ВМС
Країни, які станом на сьогодні офіційно підтримали направлення миротворців в Україну: Франція, Ірландія, Британія, Канада, Туреччина, Швеція, Латвія та Литва

Міністерство закордонних справ Литви не унеможливлює розміщення литовських миротворців в Україні, заявив міністр закордонних справ Кястутіс Будрис, якого цитує Delfi 3 березня.
За словами Будриса, Литва відкрита для участі в миротворчій місії, але її участь залежатиме від позиції великих світових держав щодо ініціативи.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Литва була однією з перших, хто сказав і дотримується цієї позиції, що не можна виключати жодних варіантів. Ми розглядали та продовжуємо розглядати всі можливості, до чи після досягнення миру», – заявив Будрис.
Він зазначив, що дискусії між європейськими країнами щодо масштабів потенційних миротворчих сил залишаються невизначеними, оскільки офіційна кількість військ не визначена.
Крім того, Будрис розповів, що місія включатиме не лише піхоту – повітряні та військово-морські сили також будуть розгорнуті для забезпечення безпеки та стримування.
«Масштаб операції, з огляду на поточні дискусії, був би досить великим. Йдеться не лише про сухопутні сили – для гарантування безпеки на морі будуть повітряні сили та військово-морський компонент. Будуть задіяні різні форми участі», – пояснив він.
Водночас Будрис наголосив, що Литва не діятиме сама в цій місії, зауваживши, що рішення залежатиме від позиції США чи інших країн, які бажають взяти на себе ініціативу в підтримці миротворчої ініціативи.
Раніше прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Канада розглядає всі можливі варіанти підтримки миру в Україні, зокрема й розміщення канадських військ.
Країни, які офіційно підтримали направлення миротворців в Україну: Франція, Ірландія, Велика Британія, Канада, Туреччина, Швеція, Латвія та Литва.
Бекграунд. Нагадаємо: 16 січня The Telegraph писав, що Франція та Британія почали таємно обговорювати відправлення військ в Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.