Уряд визначив пріоритети інвестування: затверджено секторальні портфелі публічних проєктів

Уряд визначив пріоритети інвестування: затверджено секторальні портфелі публічних проєктів

Рішення було ухвалено 28 лютого на засіданні Стратегічної інвестиційної ради

Уряд визначив пріоритети інвестування: затверджено секторальні портфелі публічних проєктів
Фото: ілюстративне

28 лютого 2025 року відбулося сьоме засідання Стратегічної інвестиційної ради під головуванням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Кабмін затвердив Секторальні портфелі публічних інвестиційних проєктів на основі Єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій (SPP).

Про це інформує пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що таке рішення визначає пріоритетні напрямки інвестування та сприяє ефективному використанню ресурсів для відновлення країни.

«Секторальні портфелі сформовані на основі пропозицій міністерств, які надали Мінекономіки свої оцінки щодо пріоритетності проєктів. Враховувалася їхня ступінь готовності, критичність, можливість реалізації у 2025 році та визначений обсяг потреби у фінансуванні. Це рішення дозволяє зосередити публічні інвестиції на найважливіших ініціативах», – зазначив  заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Згідно з повідомленням, затверджені секторальні портфелі об’єднують пріоритетні проєкти у стратегічно важливих сферах, як-от: 

  • соціальний напрямок (житло, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист);
  • інфраструктура (енергетика, транспорт, водопостачання);
  • гуманітарне розмінування; 
  • розвиток системи надійних укриттів. 

Як наголошують у міністерстві, чітка структура публічних інвестпроєктів унеможливить дублювання ініціатив, забезпечить прозорість фінансування та поліпшить управління публічними інвестиціями. 

«Формування секторальних портфелів є важливим етапом реформи управління державними інвестиціями. Ця реформа впроваджує системний підхід до планування, дозволяє ефективніше використовувати кошти та створює умови для залучення додаткового міжнародного фінансування на відновлення критично важливих об'єктів України», – підсумували в Мінекономіки.

Довідково.

За оцінкою Світового банку, на відновлення України впродовж наступного десятиліття потрібно $524 млрд. Впровадження секторальних портфелів у межах реформи управління публічними інвестиціями сприятиме структурованому та ефективному використанню цих ресурсів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд замінив частину проєктів, що фінансувалися коштом USAID. Прем'єр-міністр зазначив, що іншу частину важливих для України ініціатив довелося зупинити.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло