Єврокомісія та ЄІБ підписали гарантію на 2 млрд євро для підтримки проєктів відновлення в Україні
Це є частиною механізму фінансової підтримки України від ЄС Ukraine Facility

6 березня під час форуму в Люксембурзі Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали гарантійну угоду, яка дозволить ЄІБ інвестувати щонайменше 2 млрд євро у нагальні проєкти відновлення та реконструкції в Україні.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Зазначається, що угода дозволить забезпечити подальшу реалізацію термінових проєктів відновлення та реконструкції в Україні. Це фінансування, узгоджене з пріоритетами уряду України, є частиною механізму фінансової підтримки України від ЄС Ukraine Facility.
Ми прискорюємо інвестиційні проєкти, що відповідають нашим найбільш нагальним стратегічним потребам, забезпечуючи швидку реконструкцію та модернізацію. Кожен реалізований проєкт наближає Україну до ЄС, зміцнюючи нашу стійкість та інтеграцію до європейської родини», – зазначила міністр економіки Юлія Свириденко.
Як повідомляється, кошти будуть спрямовані на фінансування державних проєктів у ключових секторах, а саме на зміцнення енергетичних мереж України, включно з розширенням гідроенергетики та виробництвом відновлюваної енергії, а також підвищенням енергоефективності.
За даними міністерства, фінансування також підтримає модернізацію залізниць, розвиток міського громадського транспорту та поліпшення транспортної інфраструктури, зокрема ініціативи «Шляхи солідарності», яка передбачає реалізацію проєктів, спрямованих на поліпшення транспортного сполучення між Україною та ЄС
«Кошти також допоможуть відновити муніципальну інфраструктуру, таку, як водопостачання, системи опалення, вуличне освітлення, школи, лікарні та заклади вищої освіти. Перші проєкти в межах цієї гарантії були вже оголошені під час нещодавнього візиту президентки ЄІБ Наді Кальвіньо до Києва», – йдеться в повідомленні.
Довідково.
Ukraine Facility – програма фінансової допомоги Європейського Союзу для України. У період 2024–2027 років Європейський Союз спрямує 50 млрд євро на фінансування державного бюджету, стимулювання інвестицій та надання технічної підтримки в реалізації програми.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що майже $30 млрд потребує Україна для розмінування територій. Потреби України в розмінуванні скоротилися на $5 млрд завдяки прогресу в очищенні земель, ідеться у звіті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].