Кількість німців, які виступають за збільшення допомоги Україні, зросла найвище за весь час – опитування
Крім того, половина опитаних позитивно ставляться до створення власної європейської військової організації, подібної до НАТО

Останні результати опитування німецького видання ZDF свідчать про те, що 48% опитаних німців виступають за те, щоб Європа надала більше військової допомоги Україні.
Ще 27% вважають, що допомога повинна залишатися на тому ж рівні, як і раніше.
Лише 21% виступають за скорочення військової допомоги Києву.
Для порівняння: у жовтні 2024 року 31% опитаних висловлювалися за скорочення військової допомоги Україні, тоді як лише 38% виступали за збільшення військової допомоги.
При цьому на заході Німеччини лише 17% респондентів виступають за скорочення цієї допомоги, а на Сході – 41%.
Опитування також цікавилося в німців їхнім ставленням до того, що зараз США ведуть переговори з росією про припинення війни в Україні.
Лише чверть (25%) респондентів припускають, що європейські держави також будуть залучені до цих переговорів.
72% не вірять у це.
Лідери партій ХДС, ХСС і СДПН цього тижня також оголосили про значне збільшення витрат на німецькі збройні сили.
Приблизно три чверті респондентів (76%) виступають за збільшення фінансових ресурсів для збройних сил і оборони, навіть якщо це вимагає додаткових боргів.
22% виступають проти збільшення грошей для Бундесверу.
Під враженням від зміни політики США щодо України та Європи 40% німців вважають, що нинішнє партнерство між Європою та США припиниться. Більшість у 55% все ще вірить, що цього не буде.
74% не вірять, що Сполучені Штати все ще надійні в питанні гарантій безпеки для Європи, лише 22% припускають, що гарантії безпеки існуватимуть і надалі.
Половина (50%) опитаних позитивно ставляться до створення власної європейської військової організації, подібної до НАТО .
Навпаки, 42% вважають, що для захисту Європи потрібно використовувати НАТО і надалі.
Проте існує чітка підтримка спільних європейських збройних сил, навіть серед прихильників усіх партій – 84% вважають, що було б гарною ідеєю мати такі європейські збройні сили, лише 12% не згодні.
72% німців непокояться, що війна в Україні пошириться на інші країни Європи.
27% респондентів не поділяють цього занепокоєння.
Також для порівняння наводимо дані із США стосовно підтримки військової допомоги Україні. Щоправда, це думка американців ще до суперечки в Овальному кабінеті між Трампом і Зеленським і до того, як після цього в американських медіа була розгорнута кампанія дискредитації України та її президента.
37% американців виступили за збільшення допомоги для України.
28% стверджують, що розмір американської допомоги приблизно правильний.
33% хочуть, щоб допомогу Україні було зменшено.
Опитування проводила організація Marist Poll 24-26 лютого.
Бекграунд. Також ми провели фактчекінг і з’ясували, що Німеччина не має наміру припиняти військову допомогу Україні. Поточний бюджет Німеччини на допомогу Україні на 2025 рік становить 4 млрд євро, вони вже повністю законтрактовані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].