Україна вдруге поспіль очолила рейтинг найбільших імпортерів зброї
Найбільша частка великої зброї надійшла із США, Німеччини та Польщі

Україна вдруге поспіль очолила щорічний рейтинг найбільших імпортерів зброї у світі.
Про це свідчать дані Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) за підсумками п'ятирічки 2020–2024 років.
У звіті зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення рф у 2022 році Україні передали зброю щонайменше 35 держав.
Україна, за даними інституту, отримала 8,8% світового імпорту зброї у 2020–2024 роках і стала єдиною європейською державою серед десяти найбільших імпортерів у 2020–2024 роках. Більшість великої зброї, поставленої Україні, надійшла із США (45%), Німеччини (12%) та Польщі (11%).
Торік частка України у світовому імпорті сягнула рекордних 18% (у 2023-му було 14%, у 2022-му – 8,7%).
Найбільшими імпортерами зброї, окрім України є Індія, Катар, Саудівська Аравія та Пакистан.
У пресслужбі Стокгольмського міжнародного інституту розповіли, що європейські члени НАТО збільшили імпорт зброї на 105% у порівнянні з п'ятирічкою 2015–2019 років у відповідь на загрозу з боку росії.
Найбільшим експортером зброї у світі залишаються США, які наростили свою частку в глобальному експорті з 35% до 43%, постачаючи зброю 107 країнам. Уперше за два десятиліття найбільша частка американського експорту зброї спрямована до Європи (35%), а не на Близький Схід (33%).
Франція стала другим найбільшим постачальником зброї, збільшивши експорт до європейських країн майже втричі, але найбільшим отримувачем французької зброї досі є Індія.
росія замикає трійку лідерів, її експорт знизився на 64%. Цей процес почався ще до вторгнення в Україну в 2022 році, але значно прискорився через війну, санкції та тиск США на інші країни.
За даними експертів, Україна в цьому рейтингу посіла 20-те місце (падіння на 72% в порівнянні з попередніми п'ятьма роками), 67% українських постачань припали на Китай. Експорт зброї з України заборонений із 2022 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що армія отримає нові дрони-камікадзе українського виробництва. Вони здатні розганяти швидкість до 150 км за годину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].