Угорщина заявила, що залишилася без російської нафти після ударів ЗСУ по нафтопроводу «Дружба»
Сіярто закликав Україну «не атакувати енергетичну інфраструктуру Угорщини»

Угорщина перестала отримувати російську нафту трубопроводом «Дружба» після того, як його було пошкоджено ЗСУ, повідомив міністр закордонних справ республіки Петер Сіярто.
За його словами, про це йому розповів віцепрем'єр рф Алєксандр Новак, передає The Moscow Times.
«Транспортування нафти до Угорщини довелося зупинити, оскільки український безпілотник атакував одну з вимірювальних станцій трубопроводу», – сказав Сіярто.
Новак нібито запевнив міністра, що ремонтні роботи вже ведуться і «якщо не станеться нічого екстраординарного», то транзит відновиться вже надвечір 11 березня.
Сіярто наголосив, що енергопостачання Угорщини «є питанням суверенітету», і в цьому контексті нафтопровід «Дружба» має важливе значення.
«Ми закликаємо українців не атакувати енергетичну інфраструктуру Угорщини. Угорщина не має жодного відношення до війни між росією та Україною та не несе за неї відповідальності», – наголосив міністр.
Угорщина є головним покупцем російської трубопровідної нафти завдяки виключенню із санкцій ЄС, зробленому для неї, Словаччини та Чехії. У січні вона отримала по «Дружбі» нафти на 182 млн євро. Імпорт Словаччини становив 141 млн євро.
Південна гілка «Дружби», через яку сировина надходить до трьох перерахованих країн, була виключена із заборони до червня 2025 року. При цьому на початку березня Чехія перестала отримувати російську нафту «Дружбою» – як вказувалося, нібито через проблеми з оплатою.
Південна гілка «Дружби» йде через Україну до Чехії, Словаччини, Угорщини та Хорватії. Північна – до Польщі та Німеччини. Постачання російської нафти північною гілкою було зупинено через санкції, проте цим маршрутом продовжує транспортуватися нафта з Казахстану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].